Sarri rozstanie się z Lazio?

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri PressFocus

Zdaniem La Gazzetta dello Sport przyszłość Maurizio Sarriego w Lazio jest wątpliwa. Zarówno szkoleniowiec, jak i włodarze biancocelestich nie są przekonani do kontynuowania współpracy, która według mediów nie układa się najlepiej.

  • Sarri ma ważny kontrakt z Lazio do 2023 roku
  • Klub jest niezadowolony z ostatnich wyników
  • Szkoleniowiec jest zły na władze Lazio za styczniowe mercato

Obie strony mają wątpliwości odnośnie dalszej współpracy

Lazio Rzym miało swoje wzloty i upadki podczas pierwszego roku pracy w klubie Maurizio Sarriego. Chociaż biancocelesti najprawdopodobniej zakwalifikują się do kolejnej edycji Ligi Europy, to jednak w Serie A nawet przez moment nie byli bliscy pierwszej czwórki. Nie takie były przedsezonowe założenia.

Niedzielna porażka 0:3 w derbach Rzymu wzbudziła spore zaniepokojenie wśród osób zarządzających Lazio wraz z Claudio Lotito na czele. Zauważono w grze biancocelestich wiele podobieństw do innych rozczarowujących porażek w trwających rozgrywkach. Ekipa ze Stadio Olimpico zastanawia się nad przyszłością szkoleniowca, bowiem nie jest zadowolona z wyników drużyny w tych kluczowych meczach.

Z drugiej strony Sarri również ma wątpliwości odnośnie swojej przyszłości. Trener był bardzo rozczarowany i zirytowany działaniami Lazio podczas zimowego okienka transferowego. Były szkoleniowiec Juve liczy na letnie wzmocnienia, jednak mając na uwadze styczniowe wydarzenia nie jest pewny, czy otrzyma zawodników, jakich potrzebuje.

Sarri w 2021 roku podpisał dwuletni kontrakt z Lazio. W pewnym momencie wydawało się nawet, że obie strony będą chciały prolongować umowę o kolejne dwa lata do roku 2025. Jednak w tym momencie taki scenariusz jest mało realny. W najbliższym czasie nie dojdzie do żadnych spotkań na linii Sarii – klub. Szkoleniowiec ma możliwość zerwania kontraktu z rzymską drużyną w przypadku pojawienia się ofert z zagranicy, jednak na ten moment żaden klub nie wyraża zainteresowania byłym trenerem Chelsea i Juventusu.

Zobacz również: Abraham może wrócić do Chelsea

Komentarze