Sarri: Powinniśmy być zadowoleni z remisu

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Juventusu Maurizio Sarri uważa, że jego zespół powinien być zadowolony z remisu z Fiorentiną. Sobotnie spotkanie we Florencji zakończyło się bezbramkowym rezultatem.

Czytaj dalej…

– Nie udało nam się zaprezentować dobrej dyspozycji, to była bardzo skomplikowana sytuacja, ponieważ Fiorentina grała dobrze, a my wykorzystaliśmy nasze zmiany w związku z kontuzjami. Nie mieliśmy już możliwości wprowadzenia świeżych nóg – powiedział Sarri.

– Z tymi wszystkimi zmiennymi, poradziliśmy sobie dobrze pod względem charakteru. Zbyt często traciliśmy piłkę, co może być także konsekwencją problemów fizycznych. Granie w południe we Florencji, kiedy nadal panuje lato, jest trudne dla wszystkich – dodał szkoleniowiec.

W składzie Starej Damy ponownie pojawił się Blaise Matuidi, z kolei Adrien Rabiot zasiadł na ławce rezerwowych. – Rabiot jest światowej klasy zawodnikiem, ale w 2019 roku nie rozegrał żadnego oficjalnego spotkania. Przyszedł do nas z dużą determinacją, ale kiedy nie grałeś od miesięcy, możesz dostać cios pod względem fizycznym – stwierdził Sarri.

Komentarze