Sarri pogroził palcem władzom Lazio

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri Pressfocus

Jak podają włoskie portale, czara goryczy przelała się w błękitnej części Rzymu. Mauricio Sarri miał nawet zagrozić zerwaniem kontraktu, jeżeli latem Lazio również będzie tak pasywne na rynku transferowym. Wszystko przez słabą postawę klubowych działaczy w zimowym mercato.

  • Maurizio Sarri jest wściekły na dyrektora sportowego Lazio
  • Działacz nie był w stanie spełnić listy życzeń trenera
  • Szkoleniowiec miał nawet zagrozić swoim odejściem z klubu

Sarri rozpoczął “nową wojnę”?

Maurizio Sarri znany jest z burzliwego charakteru. Jeżeli ktoś podpadnie 63-latkowi, lepiej niech szybko ucieka mu z drogi. Wygląda na to, że w takiej sytuacji znalazł się właśnie dyrektor sportowy Lazio, Igli Tare.

Trener przedstawił działaczowi swoją listę życzeń na zimowe mercato. Nowy opiekun zespołu potrzebował wzmocnień na stoperze, skrzydle, w środku pola czy w ataku. Łącznie oczekiwał, co najmniej czterech nowych twarzy. Dołączył również, jacy piłkarze go najbardziej interesują i oczekiwał spełnienia jego żądań.

Jak pokazało styczniowe okienko, Biancocelestich i to na zasadzie wypożyczenia, zasilił jedynie Jovane. Według Rai Sport, Sarri kompletnie nie wiedział, kim jest zawodnik Sportingu. Żeby uzyskać więcej informacji, miał przeglądać z nim filmiki na platformie YouTube.

Ciekawe wieści w tej sprawie przekazało również Il Messaggero. Maurizio Sarri zapowiedział już władzom, że na pewno nie przedłuży wygasającej umowy w 2023 r., jeżeli latem nic się nie zmieni. Do tego we złości zagroził nawet swoim odejściem, gdy po raz kolejny sytuacja powtórzy się w lipcu i sierpniu.

Aktualnie Lazio plasuje się na ósmej lokacie w tabeli. Celem drużyny jest zajęcie miejsca na koniec kampanii, które zagwarantuje udział w europejskich pucharach. Rzymianie wkrótce wznowią przygodę w Lidze Europy. Natomiast w najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z Fiorentiną.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:06.

Czytaj więcej: Serie A po zimowym mercato: kto wygranym, a kto przegranym?

Komentarze