Gdy Sarri nie przedłuży umowy z Lazio, wróci do Anglii

Ciro Immobile i Maurizio Sarri
Ciro Immobile i Maurizio Sarri Pressfocus

Jeżeli Maurizio Sarri wykona plan minimum na sezon 2021/22, szefowie Lazio przedłużą z nim kontrakt do 2025 r. Wszystko zależy od miejsca w tabeli, na którym Lazio zakończy tegoroczne rozgrywki Serie A.

  • Mauricio Sarri wkrótce zasiądzie do rozmów z zarządem
  • Lazio planuje przedłużyć kontrakt Włocha, jeżeli klub awansuje do europejskich pucharów
  • W przypadku, kiedy obie strony nie dojdą do porozumienia, 63-latek nie będzie narzekał na brak zainteresowania

Sarri otrzymał spory kredyt zaufania

Zeszłego lata Mauircio Sarri przejął stery w Lazio. Priorytetem klubowych władz było zajęcie na koniec sezonu przynajmniej szóstego miejsca. Na razie 63-latek spełnia oczekiwania swoich szefów, stąd może liczyć na sporą podwyżkę i przedłużenie obecnej umowy.

Od startu rozgrywek Serie A, rzymianie odnieśli 15 ligowych zwycięstw, przy sześciu remisach i dziewięciu porażkach. Co prawda, dotychczasowy bilans nie powala na kolana, jednak z obecną kadrą to i tak całkiem przyzwoity wynik.

Sarri ostro narzekał zimą, że nie posłuchano jego próśb odnośnie transferów. Nie zraził się tym i dalej robi swoje. Zależy mu na odbudowaniu dawnego blasku Lazio, dlatego planuje przeprowadzić rewolucję dopiero w letnim okienku.

Tymczasem jak przekazał Nicolo Schira, zarząd rozpoczął prace nad nowym kontraktem dla neapolitańczyka. Obie strony muszą jeszcze wynegocjować najkorzystniejsze warunki. Przy pozostaniu Lazio w czołówce włoskiej ekstraklasy, pobyt Sarriego w stolicy wydłuży się do 2025 r.

– “Lazio pracuje nad odnowieniem kontraktu Sarriego. Spodziewane jest nowe spotkanie w tej sprawie z prezydentem Lotito w celu omówienia założeń na kolejny sezon” – przekazał Schira.

Co ciekawe, Sarri znów przyciąga uwagę angielskich drużyn. Po udanej, lecz krótkiej przygodzie w Chelsea, doświadczony menadżer pozostawił dobre wrażenie na wyspach. Zaznaczył to też Schira, który dodał, że agenci szkoleniowca otrzymali pierwsze oferty z Premier League.

– “Agenci Sarriego otrzymali też pierwsze oferty od klubów Premier League” – dodał dziennikarz.

Aktualnie Lazio zajmuje szóstą lokatę w tabeli. Tuż za ekipą Sarriego czai się Atalanta, która traci tylko punkt i do rozegrania ma jeszcze zaległy mecz.

Czytaj więcej: Zmiana mentalności i pożegnanie weteranów. Jak rysuje się przyszłość Squadra Azzurra?

Komentarze