Sarri o przyszłości Ronaldo, Dybali czy Higuaina

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Ponad godzinę trwała pierwsza konferencja Maurizio Sarriego jako trenera Juventusu. Włoszki szkoleniowiec poświęcił w niej sporo miejsca poszczególnym piłkarzom takim jak m.in.: Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain czy Paulo Dybala.

Czytaj dalej…

– W Juventusie przyjdzie mi się spotkać z najlepszymi piłkarzami na globie. Trenowałem wielu świetnych zawodników, ale teraz będę mógł pracować m.in. z Cristiano Ronaldo, który jest na samym szczycie – zaczął nowy opiekun Starej Damy.

– To jest chłopak, któremu chciałbym pomóc pobić kolejne rekordy. On już ma ich bardzo wiele, ale chciałbym mieć świadomość, że dołożyłem małą cegiełkę do jego kolejnych sukcesów – dodał.

– Bardzo utalentowany jest także Dybala czy Douglas Costa, który jeszcze nie pokazał pełni swoich umiejętności. Myślę, że najlepsze jeszcze przed nimi – kontynuował.

– Higuain? On mi się zawsze podobał. To czy zostanie w Juventusie zależy tylko od niego i jego determinacji. Są tu dyrektorzy, którzy śledzą tych graczy od lat i mieli z nimi kontakt na co dzień, więc będę słuchał ich rad. Byłoby niesprawiedliwe, gdybym narzucał moje pomysły osobom, które znają tych piłkarzy znacznie lepiej niż ja teraz – dodał Sarri.

– Nie rozmawiałem jednak z Gonzalo od czasów finału Ligi Europy. Musiałem mieć czas na uporządkowanie swoich pomysłów na mój pobyt w Juve. On jest jednak graczem Starej Damy, więc kiedy wróci z wakacji, będziemy mieli okazję przedyskutować jego przyszłość – podsumował Sarri.

Maurizo Sarri został w poprzednim sezonie opiekował się londyńską Chelsea, z którą sięgnął po zwycięstwo w Lidze Europy. Wcześniej trenował takie drużyny jak SSC Napoli czy Empoli FC.

Komentarze