Sarri nie zamierza rozwiązywać kontraktu z Juventusem

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Były trener Juventusu nie zamierza zerwać umowy wiążącej go ze Starą Damą do końca obecnego sezonu. Chociaż szkoleniowcem mistrzów Włoch od sierpnia jest Andrea Pirlo, Maurizio Sarri nadal pobiera pensję z kasy klubu.

Czytaj dalej…

Były trener Chelsea i Napoli podpisał w 2019 roku trzyletnią umowę z rekordowymi mistrzami Włoch. Opiewała ona na 6 milionów euro rocznie, ale Sarri już po roku został zwolniony. Zdołał, co prawda, triumfować z Juventusem w Serie A, ale uczynienie tego w kiepskim stylu w połączeniu z kompromitacją w Lidze Mistrzów sprawiła, że postanowiono go zastąpić.

Stara Dama była bliska dogadania się z Toskańczykiem w kwestii zerwania umowy, gdy trenerem mocno interesowała się Fiorentina. Ostatecznie Sarri zdecydował się nie przejmować żadnej drużyny w ciągu sezonu, ale jest otwarty na pracę we Florencji w przyszłej kampanii.
“Football Italia” donosi, że Sarri nie zamierza zrywać przedwcześnie kontraktu z Juventusem, ale sytuacja ta może się zmienić, jeśli zgłosi się po niego jeden z topowych klubów.

Trener otrzyma od Juventusu pełną pensję wraz z bonusami aż do końca obecnego sezonu, ale Stara Dama prawdopodobnie zapłaci 2,5 miliona euro, by nie musieć płacić Toskańczykowi także w następnej kampanii. Aby to zrobić, musi wspomnianą kwotę wpłacić do marca 2021 roku.
W swojej długiej karierze trenerskie Maurizio Sarri sięgnął po dwa trofea. Poza wspomnianym mistrzostwem kraju z Juventusem, rok wcześniej wygrał z Chelsea Ligę Europy. Od sierpnia pozostaje bezrobotny.

Komentarze