Sarri: nie potrafimy grać co trzy dni

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri PressFocus

Lazio w weekend zaledwie zremisowało z Udinese (1:1). Maurizio Sarri przekonuje, że gdyby nie spotkania w Lidze Europy, jego Orły walczyłyby o miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów. Obecnie rzymianie zajmują szóstą lokatę, a do czwartego Juventusu tracą cztery oczka.

  • Lazio nie potrafi odnaleźć regularności w tym sezonie
  • Ostatni mecz Orłów z Udinese zakończył się rozczarowującym remisem 1:1
  • Maurizio Sarri uważa, że jego kadra jest za wąska na walkę na dwóch frontach

Sarri: udowodniliśmy, że nie możemy grać co trzy dni

Lazio brakuje w tym sezonie regularności. W Serie A grają w kratkę, a łączenie batalii ligowych z tymi w Lidze Europy nie przychodzi im z łatwością. Ostatnio Orły przegrały z Porto (1:2) w pierwszym meczu 1/16 finału europejskich pucharów, a w weekend podzieliły się punktami z Udinese (1:1).

Biorąc pod uwagę warunki przedmeczowe, poradziliśmy sobie dobrze. Radziliśmy sobie bez ważnych graczy, a później kontuzji doznał jeszcze Pedro. W ostatnim kwadransie czuć było jednak wzmożone zmęczenie. Mając więcej czasu moglibyśmy popracować nad szczegółami, takimi, jak utracona [przeciwko Udinese – przyp. PP] bramka. Widziałem drużynę pełną chęci. Mamy szansę na awans do Ligi Mistrzów. Gdyby nie zobowiązania związane z Ligą Europy, walczylibyśmy o czołową czwórkę. Udowodniliśmy już, że nie potrafimy grać co trzy dni. W Lidze Europy widziałem progres, poza samym wynikiem. Mam nadzieję, że niebawem wróci Ciro Immobile – skomentował ostatnie tygodnie w Rzymie Maurizio Sarri.

Niebawem marzenia szkoleniowca mogą się spełnić. Jeżeli w czwartek Lazio nie odwróci wyniku z Porto, pożegna się z europejskimi pucharami co najmniej do jesieni.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:47.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments

“Gdyby nie zobowiązania związane z Ligą Europy, walczylibyśmy o czołową czwórkę…” 😀 😀 😀 Daj spokój Maurizio. 🙂 🙂 🙂
“Udowodniliśmy już, że nie potrafimy grać co trzy dni.” To zmieńcie dyscyplinę sportu.
“Mam nadzieję, że niebawem wróci Ciro Immobile” Oby nie za tydzień na mecz z Napoli. 🙂