Sarri: Nie muszę tłumaczyć się ze swoich decyzji

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Przed potyczką z Interem Mediolan w ramach siódmej kolejki włoskiej ekstraklasy szkoleniowiec Juventusu FC przekonywał, że jego podopieczni muszą skupić się na jakości w tym boju, a nie na wyniku. Przypomnijmy, że pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 20:45.

Czytaj dalej…

– Nie muszę przekonywać zawodników do swoich decyzji. W każdym razie cieszy to, że u niektórych piłkarzy, fakt, że nie grają, generuje złe emocji. Myślę, że to pozytywna reakcja – mówił Maurizio Sarri na konferencji prasowej, odnosząc się rywalizacji Gonzalo Higuaina z Paulo Dybalą o miejsce w ataku.

– Moim zadaniem jest podejmowanie decyzje. Nie mogę zaprzątać sobie głowy tym, co czują piłkarze. Ich irytacja może sprawić, że mogę trafić na pierwsze strony gazet, ale oceniam to optymistycznie, bo to znaczy, że zawodnicy są ambitni – kontynuował opiekun mistrzów Włoch.

Inter wygrał wszystkie sześć meczów Serie A w tym sezonie, więc tylko dwa punkty dzielą je na szczycie tabeli.

– Zagramy przeciwko mocnej ekipie, będącej w dobrej dyspozycji, o czym świadczy ich świetny występ przeciwko FC Barcelonie. Nie mogę powiedzieć, kto jest faworytem tego starcia. To będzie spotkanie, które będzie śledzić cały świat, skupiam się zatem tylko na pozytywach – skwitował opiekun Bianconerich.

– Na tym etapie rozgrywek, nie można mówić, że dany mecz może mieć kluczowe znaczenie w walce o mistrzostwo Włoch, bo do końca kampanii pozostanie jeszcze 31 meczów – mówił Sarri.

– Aktualnie musimy się skupić na tym, aby drużyna się rozwijała, a nie na wynikach. Musimy wyjść na San Siro, chcąc pokazać się z bardzo dobrej strony, prezentując mentalność mocnej drużyny. Byłoby błędem myślenie, że październikowe spotkanie będzie kluczowe dla rywalizacji o scudetto – przekonywał trener La Vecchia Signora.

– W naszej ekipie doszło do kilku zmian personalnych, drużyna zmienia styl gry. Zmierzymy się natomiast z Interem, który poprawił się radykalnie względem poprzedniego sezonu – mówił Sarri.

– Skupiamy się jednak na poprawie swojej postawy na boisku, co może ułatwić nam, osiągnie oczekiwanych wyników. Musimy skoncentrować się na swoich najbliższych bataliach, dostosowując się do innego stylu gry. Spodziewam się otwartego meczu, w którym każdy rezultat jest możliwy – skwitował były menedżer Chelsea FC.

Komentarze