Sarri doceniony. Włoch na dłużej w Lazio

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri PressFocus

Lazio zdecydowało się przedłużyć kontrakt z Maurizio Sarrim. Włoch związał się z rzymskim zespołem na kolejne trzy sezony.

  • Lazio przedłużyło umowę z Maurizio Sarrim do czerwca 2025 roku
  • Włoch będzie inkasować 3,5 miliona euro rocznie
  • Trener ma określone wymagania transferowe w stosunku do rzymskiego klubu

Sarri z kontraktem do 2025 roku

Wyjaśniła się przyszłość Maurizio Sarriego. Włoch zdobył zaufanie włodarzy rzymskiego Lazio. Zespół ze stolicy Włoch zdecydował się przedłużyć współpracę ze szkoleniowcem na kolejne trzy sezony. Na mocy kontraktu, aż do czerwca 2025 roku Sarri inkasować będzie 3,5 miliona euro rocznie. Przy tym warto tu zaznaczyć, że mowa jedynie o kwocie podstawowej. Kontrakt przewiduje też liczne bonusy, zależne od rezultatów osiąganych przez drużynę.

Z perspektywy 63-latka najważniejsze nie były kwestie indywidualne. Wymaga on od dyrektorów zapewnienia określonych ruchów na rynku transferowym. Sarri liczy na zachowanie w zespole wszystkich największych gwiazd. Jeżeli to niemożliwe, oczekuje dla nich godnego zastępstwa. Donosi się o możliwym odejściu Sergeja Milinkovicia-Savicia, Luisa Alberto czy Francesco Acerbiego. Niełatwo byłoby zastąpić któregokolwiek z nich, a niewykluczone, że z Wiecznym Miastem pożegnają się wszyscy trzej.

W swoim debiutanckim sezonie Maurizio Sarri doprowadził Orły do piątego miejsca w Serie A. Gwarantuje ono udział w najbliższej edycji Ligi Europy. Licząc wszystkie rozgrywki, osiągnął średnią 1,62 zdobytego punktu na spotkanie.

Komentarze