Sarri: Musimy pracować nad naszą koncentracją

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał w środowy wieczór w delegacji Bayer Leverkusen 2:0. Tymczasem po zakończeniu meczu Maurizio Sarri pozwolił sobie na wyjaśnienia w sprawie wprowadzenia Paulo dybali w drugiej połowie. Przypomnijmy, że ekipa z Piemontu wygrała rywalizację w grupie D z dorobkiem 16 “oczek” na koncie.

Czytaj dalej…

– Ważne jest, aby zachować równowagę. Ostatnio co prawda przegraliśmy z Lazio, ale długimi momentami rozgrywaliśmy jedno z naszych najlepszych spotkań w sezonie – mówił trener mistrzów Włoch przed kamerą Sky Sport Italia.

– Dzisiaj było nam trudno, bo mierzyliśmy się z ekipą, która nieźle radzi sobie w swojej lidze. Udało nam się jednak wygrać, wykorzystując fakt, że w pewnym momencie tempo gry rywali spadło – kontynuował Sarri.

W szeregach turyńskiej ekipy w ataku zagrali Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuain. Po zmianie stron na placu gry pojawił się też Argentyńczyk Dybala.

– Z wprowadzeniem Paulo czekaliśmy aż tempo gry Bayeru i agresywność tej drużyny spadnie. Gdy zauważyliśmy, że coraz więcej miejsca na boisku ma Federico Bernardeschi uznaliśmy, że to odpowiedni moment – wyjaśnił opiekun Starej Damy.

– W Serie A mamy momenty, gdy widać wyraźnie inny poziom koncentracji. Szczególnie mam tu na myśli spotkania po występach w europejskich pucharach. Tym samym jest coś, nad czym koniecznie musimy popracować – skwitował Sarri.

Komentarze