Sarri: Mecz z Atalantą jest ciężki dla każdego

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

– Graliśmy z jedną z lepszych drużyn w Europie – powiedział szkoleniowiec Juventusu Maurizio Sarri po zremisowanym 2:2 meczu z Atalantą Bergamo. Po tym spotkaniu Stara Dama powiększyła do dziewięciu punktów swoją przewagę nad Lazio.

Czytaj dalej…

– Mieliśmy do czynienia z jedną z drużyn w najlepszej formie w Europie. Są agresywni, dobrze zorganizowani. Na początku meczu popełniliśmy błąd, ponieważ chcieliśmy, aby piłka przechodziła przez ich nogi. Oni takie sytuacje wykorzystują i właśnie tak straciliśmy bramki – powiedział Sarri.

– Przeciwko Atalancie gra się bardzo ciężko. Oni też wydawali się bardziej konkretni w pierwszej połowie, ale udało nam się wrócić do gry i na szczęście druga połowa była znacznie lepsza – kontynuował szkoleniowiec Juventusu.

– Straciliśmy drugiego gola, gdy przejmowaliśmy kontrolę. W porównaniu z pierwszą połową broniliśmy się znacznie wyżej i nie byliśmy tak pasywni. To pozwoliło nam częściej wygrywać walkę o piłkę w środku pola i to właśnie zmieniło grę – dodał.

– To był ciężki mecz dla naszych napastników, mniej dla Cristiano, ale bardziej dla Dybali, ponieważ lubi wychodzić głębiej po piłkę. Gonzalo Higuaina wprowadziliśmy, ponieważ mógł pomóc w otworzeniu więcej przestrzeni – powiedział Sarri.

Komentarze