Sarri: Lazio jest w magicznej formie

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

– Lazio jest teraz w magicznej formie – powiedział trener Juventusu Maurizio Sarri po niedzielnym meczu o Superpuchar Włoch, w którym Lazio wygrało w Rijadzie 3:1.

Czytaj dalej…

– Pozostawaliśmy w grze, ale mam wrażenie, że w końcowym etapie spotkania graliśmy z deficytem fizycznej i psychicznej energii. To może się zdarzyć po serii ośmiu spotkań, granych co trzy dni. Byliśmy blisko doprowadzenia do wyrównania, ale potem straciliśmy trzecią bramkę. Cały czas byliśmy w meczu – powiedział Sarri.

– Wczorajsza sesja treningowa była chyba naszą najlepszą w tym sezonie i sprawiła, że pomyślałem, że jesteśmy lepsi, niż być może w rzeczywistości byliśmy. Mieliśmy zamiar wprowadzić więcej zmian, ale wyniki badań sugerowały, że nie jest to konieczne – kontynuował.

W niedzielnym meczu Sarri postawił na ofensywną trójkę – Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala i Gonzalo Higuain. – Nie uważam, że to sprawiło, że drużyna miała problemy. Ciągle o to pytacie, ale kiedy straciliśmy dwie ostatnie bramki, wprowadziliśmy już na boisko dodatkowego napastnika – stwierdził szkoleniowiec Starej Damy.

– Jest rozczarowanie, ale nie zamierzam nad tym płakać. To nie rozwiąże żadnych problemów. Nie sądzę, aby na moich zawodników wpłynęły tylko te dwa spotkania – mówił Sarri.

– Lazio jest teraz w magicznej formie, wszystkie idzie po ich myśli i wszystko może się zmienić w ciągu dwóch lub trzech miesięcy. Jeśli utrzymają tę formę, to wątpię, żeby ktokolwiek mógł coś zrobić przeciwko nim. Nie zapominajmy, że zostało jeszcze pięć miesięcy do końca sezonu i wiele innych spotkań do rozegrania – dodał.

Komentarze