Sarri kluczem do powrotu Jorginho? Menedżer nie wyklucza

Jorginho
Jorginho PressFocus

Pomocnik Chelsea Jorginho jest nieustannie łączony z powrotem do Włoch. Menedżer reprezentanta Włoch Jorge Santos nie wyklucza takiej możliwości, a dużą rolę może odegrać osoba trenera Maurizio Sarriego.

Jorginho właśnie z Sarrim trafił do Chelsea latem 2018 roku. Obecnie szkoleniowiec pozostaje bez pracy, po tym jak po zakończeniu ostatniego sezonu rozstał się z Juventusem. W ostatnim czasie Sarri jest jednak mocno łączony z powrotem do Neapolu. Z doświadczonym trenerem na ten temat rozmawiał już prezydent klubu Aurelio De Laurentiis.

Sarri jest wielkim fanem talentu Jorginho i bardzo możliwe jest, że jeżeli objąłby posadę trenera Napoli, to próbowałby z powrotem ściągnąć zawodnika do Włoch. Takiej możliwości nie wyklucza menedżer zawodnika Jorge Santos.

– Piłka nożna jest dynamiczna i niczego nie można wykluczyć. Jeśli Sarri wróci do Napoli, to podejmie próbę ściągnięcia Jorginho. On jest dla niego idealny pod względem piłkarskim, więc nie mogę tego wykluczyć – powiedział Jorge Santos w rozmowie z Radio Kiss Kiss Napoli.

– Zostały mu dwa lata kontraktu i jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Włoch. Jednak przy dobrym projekcie, byłby otwarty na powrót – dodał menedżer piłkarza.

29-latek od czasu dołączenia do Chelsea rozegrał w jej barwach 120 spotkań, zdobywając 15 bramek i dokładając do tego trzy asysty. Przed przenosinami do Londynu przez kilka sezonów występował w Napoli. W zespole ze Stadio San Paolo rozegrał 160 meczów, zdobywając sześć goli.

Komentarze