Sarri: Jest 10-12 zespołów takich jak my

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

W środowy wieczór Juventus rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Rywalem Starej Damy będzie Atletico Madryt, które zdaniem Maurizio Sarriego jest jednym z kandydatów do końcowego triumfu.

Czytaj dalej…

Juventus osiem raz z rzędu triumfował w Serie A. Do tej pory nie potrafił jednak spełnić oczekiwań związanych z występami w Lidze Mistrzów.

– Nie czujemy tej presji. Jesteśmy Juventusem, za każdym razem, gdy wychodziły na boisko celem jest wygrana, ale wiemy również, że jest 10-12 innych drużyn, które czują to samo i mają takie same możliwości jak my – powiedział Sarri.

– Atletico Madryt jest jedną z drużyn, które mogą wygrać Ligę Mistrzów. Trudno jest również rywalizować z klubami z Premier League, ponieważ mają ogromne możliwości finansowe – kontynuował.

– Atletico straciło niezwykłego zawodnika Antoine’a Griezmanna, ale sprowadziło równie niezwykłego Joao Felixa. Saul Niguez również zrobił ogromny krok naprzód i uważam go teraz za jednego z najlepszych w Europie – mówił szkoleniowiec Starej Damy.

– Atletico ma zawodników pozwalających na pokonanie każdego, ale na tym poziomie potrzebna jest również siła mentalna, technika, taktyka i odrobina szczęścia – dodał.

Komentarze