Sarri: Czekają nas trudne decyzje

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC przegrał w sobotnim spotkaniu International Champions Cup z Atletico Madryt 1:2. Tymczasem po zakończeniu spotkania ciekawej wypowiedzi udzielił szkoleniowiec Starej Damy, odnosząc się do tematu odsunięcia od kadry na Ligę Mistrzów aż sześciu zawodników, co sprawia, że przed Maurizio Sarrim wkrótce trudne decyzje do podjęcia.

Czytaj dalej…

– Czasami naprawdę się dziwię, kiedy czytam medialne doniesienia. Łączycie wybory moje z tymi od dyrektora sportowego. Każdy pewnie widział jak wygląda obecnie kadra Juve. Na dzisiaj wiem, że z niej sześciu piłkarzy nie znajdzie się w kadrze na rozgrywki Champions League. Nigdzie nie widziałem, aby ktoś o tym pisał. Mogę się zatem domyślać, że niezależnie jakie decyzje podejmę, to i tak zostaną one ocenione jako niedorzeczne – mówił opiekun mistrzów Włoch cytowany przez Football Italia.

– Sześciu zawodników będziemy musieli odsunąć od rozgrywek Ligi Mistrzów, co sprawia, że czeka mnie czas trudnych decyzji. Mamy jeszcze 20 dni okna transferowego, więc nie będzie to dla nas łatwy okres. Niewykluczone, że będziemy musieli podjąć ryzyko odsunięcia od drużyny piłkarzy, którzy są na wysokim poziomie – kontynuował Sarri.

– Musieli podjąć odpowiedni decyzje. I nie chcodzi tu tylko o wybory trenera, czy klubu – zaznaczył Włoch.

W ostatnim czasie Paulo Dybala łączony był z transferami do Manchesteru United i Tottenhamu Hotspur. W tej kwestii Sarri też zabrał głos.

– Dybala odbył ze mną tylko dwa treningi, więc na jakiekolwiek oceny na jego temat jest za wcześnie. W każdym razie fizycznie najpewniej nie jest jeszcze w najlepszej dyspozycji, co może mieć wpływ na to, jak będzie wyglądał na pozycji fałszywej “dziewiątki” – powiedział były menedżer Chelsea FC.

– Dybala to na pewno zawodnik, który jest lubiany. To fajny chłopak. W każdym razie rynek podążą w takim kierunku, że będziemy musieli podjąć pewne decyzje, a moja opinia w tej kwestii i tak nie jest tą najważniejszą. Musimy z sześciu zawodników zrezygnować, to jest pewne – uzupełnił Sarri.

– Jeśli o mnie chodzi, to nie chciałbym się rozstawać z żadnych z zawodników. Naszym kłopotem jest jednak to, że nie mamy wielu piłkarzy, którzy dorastali w Juventusie. Aktualnie jest jeden taki zawodnik. Drużyna na Ligę Mistrzó liczyć będzie 22 graczy, w tym trzech bramkarzy, a to zmusza nas do podjęcia decyzji o rozstaniu z kilkoma piłkarzami, czego w normalnych okolicznościach nie chcielibyśmy robić – skwitował Włoch.

Komentarze