Sarri: Byłem zaskoczony dobrą postawą Lyonu

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Przegranym meczem 1:3 z AS Romą piłkarze Juventusu FC zakończyli sezon ligowy we Włoszech. Nie zmienia to jednak faktu, że po zakończeniu spotkania ekipa z Piemontu została ukoronowana w związku z wywalczeniem dziewiątego z rzędu scudetto. Po zakończeniu sobotniej potyczki kilka zdań komentarza wyraził szkoleniowiec Starej Damy.

Czytaj dalej…

Turyński team do batalii z ekipą z Wiecznego Miasta przystępował w nieco eksperymentalnym zestawieniu, co skutkowało tym, że ostatecznie Juventus przegrał z Romą 1:3. Kibice turyńskiej drużyny w związku z ostatnimi dwoma porażkami swoich pupili mają prawo obawiać się potyczki z Olympique Lyon w Lidze Mistrzów.

Celem odzyskanie odpowiedniej koncentracji

– Musimy naładować nasze psychiczne i fizyczne baterie. W ostatnich kilku meczach nieco odpuściliśmy, mając gdzieś z tyłu głowy to, że po starciu z Lazio zadanie zostało wykonane. W każdym razie trudno teraz może być wrócić do odpowiedniej koncentracji – mówił Maurizio Sarri w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Odrobina strachu może dobrze na nas wpłynąć. Musimy wrócić do poczucia, że ​​to prawdziwa gra z prawdziwymi konsekwencjami, ale nie mam wątpliwości, że będziemy mieli zupełnie inne podejście, niż to, co miało miejsc w ostatnich kilku spotkaniach – przekonywał doświadczony trener.

Odnotujmy, że zawodnicy Olympique Lyon ostatnio grali z Paris Saint-Germain w spotkaniu finałowym Pucharu Ligi Francuskiej, które paryżanie wygrali dopiero po serii rzutów karnych.

Lyon świetnie przygotowany

– Oglądałem Lyon przez większą część ich meczu z PSG i byłem zaskoczony, jak dobry był ich poziom sprawności. Problem z tymi całkowicie anormalnymi sytuacjami polega na tym, że nie wiemy, jak wpłyną one na zespoły. Nie wiem, czy będziemy w lepszej dyspozycji od swoich rywali – rzekł Sarri.

– Ważne jest, aby ocenić nasz własny sezon, a nie to, co mogą pomyśleć inni. Nie sądzę, że ci, którzy byli w klubie przede mną, mieli złe sezony, ponieważ nie wygrali Ligi Mistrzów. Biorąc pod uwagę wszystkie problemy, jakie mieliśmy w ostatnim czasie, mogliśmy bardzo łatwo przegrać scudetto, więc możemy być bardzo szczęśliwi, że ostatecznie je wygraliśmy – powiedział Włoch.

Komentarze