Santos: Ronaldo zawsze może na mnie liczyć

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Piłkarska reprezentacja Portugalii przygotowuje się do meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata. Tymczasem ciekawej wypowiedzi udzielił selekcjoner Selecao Fernandos Santis, który przekonywał, że Cristiano Ronaldo zawsze może liczyć na jego radę w sprawie przyszłości.

Portugalczycy zaczynają zmagania o przepustkę na mundial

Piłkarska reprezentacja Portugalii w najbliższym czasie zmierzy się z Azerbejdżanem, Serbią i Luksemburgiem. Ostatnio natomiast tematem numer jeden w portugalskich mediach jest to, czy CR7 zmieni po sezonie barwy klubowe. Spekuluje się, że zawodnik może być chętny na powrót do Realu Madryt.

W trakcie konferencji prasowej Fernando Santos wyraził kilka zdań na temat piłkarza Juve, który w przeszłości bronił barw Los Blancos i Manchesteru United.

– Gdyby Cristiano poprosił mnie o radę w sprawie swojej przyszłości, zawsze byłbym do jego dyspozycji. Mógłby na mnie liczyć – powiedział Santos.

– Znam go bardzo dobrze. Trenuję go od momentu, gdy skończył 18 lat. Mam z nim świetne relacje. Dużo rozmawiamy, ale te kwestie pozostawiamy dla siebie i nie dzielimy się tym z nikim – kontynuował selekcjoner reprezentacji Portugalii.

Celem triumf na mundialu

– Cristiano wygrał wszystko na poziomie klubowym. Po wygraniu mistrzostw Europy w 2016 roku musi tylko wygrać mistrzostwo świata – podsumował Santos.

Cristiano Ronaldo ma kontrakt ważny z Juventusem do końca czerwca 2022 roku. W trakcie trwającego sezonu 36-latek wystąpił łącznie w 34 spotkaniach, notując 30 trafień i cztery asysty.

Komentarze