Gracz Bolonii wściekły na nowe zasady Serie A ws. szczepień

Nicola Sansone
Nicola Sansone PressFocus

Serie A wprowadziła nakaz szczepienia pośród wszystkich zawodników, chcących występować w lidze. Skrzydłowy Bolonii, Nicola Sansone, zareagował na tę zmianę wściekłą reakcją za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych.

  • Serie A wprowadziła nakaz szczepienia przeciwko Covid-19 dla wszystkich zawodników
  • Zmiana ta nie każdemu przypadła do gustu. Jednym z graczy, którzy zareagowali na nią wściekłością jest Nicola Sansone

Sansone: nie mamy żadnej wolności wyboru!

Serie A wprowadziła niedawno nakaz szczepienia przeciwko koronawirusowi dla wszystkich zawodników, chcących występować w rozgrywkach ligowych. Włoska ekstraklasa wzięła przykład z francuskiej Ligue 1. Powodem takiej decyzji jest oczywiście rosnąca liczba przypadków zakażeń, co może doprowadzić do odwołania kolejnych spotkań.

Ta zmiana nie każdemu przypadła do gustu. Jak wiemy, temat szczepień jest bardzo delikatny i budzi wiele dyskusji. Swojego zdania nie ukrył z pewnością Nicola Sansone.

30-letni skrzydłowy opublikował na swoim profilu instagramowym wiadomość, w której odnosił się do decyzji władz Serie A.

“Żyjemy w gó*nianym świecie, gdzie prawa człowieka nic nie znaczą! Nie ma już żadnej wolności wyboru!” – wybuchł w medium społecznościowym gracz Bolonii.

Jak donosi Corriere della Serra, to nie jedyny zawodnik, który opiera się nowym zasadom. Inny występuje w Romie. Jeżeli ci piłkarze nie zdecydują się przyjąć szczepionki, dostaną zakaz gry we włoskiej ekstraklasie.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Zobacz również: Osimhen nie zagra w Pucharze Narodów Afryki.

Komentarze