Sandro bez przyszłości w Juve. Klub szuka następcy

Alex Sandro
Alex Sandro Pressfocus

Alex Sandro nie jest już mile widziany w Juventusie. Klub w letnim oknie transferowym zamierza sprowadzić nowego lewego obrońcę.

  • Alex Sandro ma opuścić Juventus w najbliższym oknie transferowym
  • Klub już szuka nowego lewego obrońcy
  • Z przenosinami do Turynu łączonych jest kilku graczy

Juventus rozgląda się za kilkoma opcjami

Sezon 2021/2022 utwierdził kibiców Juventusu w przekonaniu, że drużyna musi przejść spore zmiany. Oprócz wzmocnień jak Dusan Vlahovic, czy Denis Zakaria, konieczne jest pożegnanie się z zawodnikami, którzy obniżają poziom zespołu. Jednym z takich graczy jest Alex Sandro.

Brazylijczyk należał niegdyś do ścisłej czołówki najlepszych obrońców na świecie. Juventus odrzucał bardzo korzystne finansowo oferty za tego piłkarza, ponieważ chciał mieć go w drużynie. Sytuacja się jednak zmieniła. W tym sezonie Sandro rozegrał 31 meczów. Strzelił w nich jednego gola oraz zaliczył jedną asystę. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2023 roku, więc najpierw musi znaleźć się chętny na jego zatrudnienie.

Juventus już rozgląda się na rynku transferowym za nowym lewym obrońcą. Klub wyznaczył już dwie priorytetowe opcje. W Turynie najbardziej chcą sprowadzić Emersona Palmieriego i Marcosa Alonso. Włoch przebywa aktualnie w Lyonie na wypożyczeniu z Chelsea. Francuski zespół jest z niego bardzo zadowolony. Z kolei Hiszpan to podstawowy gracz Chelsea. To jednak spowodowane kontuzją jego rywala.

Jeżeli Juventus nie zdoła sprowadzić Emersona lub Alonso, swoją uwagę skieruje na zdecydowanie młodszych piłkarzy. Z przenosinami do Turynu łączeni są młodzi i utalentowani obrońcy, czyli 22-letni Owen Wijndal (AZ Alkmar), 19-letni Destiny Udogie (Udinese) oraz 22-letni Andrea Cambiaso (Genoa).

Czytaj także: Jak biurokracja zabija Calcio

Komentarze