Sanchez z wiadomością do fanów. Dał jasny sygnał

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez Pressfocus

Inter chce, aby Alexis Sanchez opuścił klub. Zmiana klubu przez Chilijczyka jest prawdopodobna. Piłkarz zasugerował to w mediach społecznościowych.

  • Ponad 100 meczów w Interze zagrał Alexis Sanchez
  • Chilijczyk prawdopodobnie nie wystąpi już dla mediolańczyków
  • Realne jest odejście napastnika do Ligue 1

Realny koniec trzyletniej przygody

Inter tego lata nie uzyskał dużego zastrzyku gotówki ze sprzedaży piłkarzy, jak miało to miejsce w minionym sezonie. Mediolańczycy rozstali się natomiast z liczną grupą piłkarzy. Dzięki temu na pensjach zaoszczędzą ponad 30 milionów euro. Kwota ta może jeszcze wzrosnąć, ponieważ wicemistrz Włoch dąży do rozstania z Alexisem Sanchezem.

Chilijski napastnik trafił do Interu trzy lata temu. Od tego momentu nie raz pomógł drużynie, z którą wygrał każde możliwe do zdobycia krajowe trofeum. Rozegrał 108 meczów. Strzelił 20 goli i zaliczył 23 asysty, będąc przeważnie rezerwowym. W Mediolanie uznali, że nie ma już miejsca w kadrze dla 33-latka. Piłkarz opublikował wiadomość go kibiców.

Zawsze byłem profesjonalistą i odnosiłem sukcesy w mojej karierze piłkarskiej …. Baw się dobrze i rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, graj w piłkę. Zwycięstwo było stałym elementem mojej kariery – tak na swoim koncie na Instagramie napisał Sanchez.

Wiadomość Sancheza jest jasnym odniesieniem do jego sytuacji w Interze. Chilijczyk przekazał kibicom nie wprost, że nie ma zamiaru robić klubowi problemu i zostawać w nim na siłę. Zamiast tego zamierza on dołączyć do silnego europejskiego klubu, ponieważ 33-latek wciąż ma ambicje sportowe. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że nowym klubem napastnika ma być Olympique Marsylia. Wcześniej Sanchez zapewne dostanie odszkodowanie od Interu i rozwiąże kontrakt.

Czytaj także: De Ketelaere w Milanie. ” Nie wiedziałem jak zareagować”

Komentarze