Sanchez na wylocie z Interu

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez PressFocus

Wszystko wskazuje na to, że drogi Alexisa Sancheza i Interu mogą rozejść się wraz z zakończeniem obecnego sezonu. Zainteresowanie Chilijczykiem wykazują m.in. kluby z La Liga.

  • Sanchez może opuścić Mediolan już w najbliższym okienku
  • 33-latek znalazł się na liście życzeń River Plate, Barcelony oraz Valencii
  • Kontrakt Chilijczyka wygasa w czerwcu 2023 roku

Niepewna przyszłość Alexisa

Alexis Sanchez nie odgrywa w Interze kluczowej roli, tymczasem kontrakt napastnika jest dla drużyny z Mediolanu dużym obciążeniem. Według włoskich mediów klub ma możliwość skrócenia o 12 miesięcy wygasającej w 2023 roku umowy, płacąc zawodnikowi 4 miliony euro odszkodowania. Być może nie będzie jednak takiej potrzeby.

Zainteresowanie transferem Chilijczyka wyraża bowiem kilka zagranicznych klubów. Pierwszym z nich jest River Plate, w którym Sanchez grał już w sezonie 2007/08. Zawodnik wolałby jednak zostać w Europie. W styczniu możliwość sprowadzenia napastnika sondowała Barcelona. Teraz na horyzoncie pojawiła się także Valencia. Inter czeka na rozwój sytuacji, ale w przypadku satysfakcjonującej oferty chętnie odda Alexisa w inne ręce.

Alexis Sanchez wystepuje w Interze od 2019 roku, kiedy przeniósł się do Włoch z Manchesteru United. W obecnym sezonie wystąpił w 21 spotkaniach Serie A, w których zaliczył jednak tylko 780 minut. W rozgrywkach ligowych 2021/22 zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty.

Czytaj także: Conte ściągnie De Vrija do Tottenhamu

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze