Sampdorii grożą ujemne punkty

Sampdoria Genua
Sampdoria Genua PressFocus

Juventus może nie być jedynym klubem w Serie A, który zostanie ukarany odjęciem punktów w tym sezonie, ponieważ Sampdoria również może mieć dodatkowe problemy, jeśli nie wypłaci zaległych pensji do 16 lutego.

  • Sampdoria może zostać ukarana ujemnymi punktami
  • Ekipa z Ligurii zalega z wynagrodzeniem dla pracowników i zawodników
  • Ma czas do 16 lutego

Sampdoria w coraz dramatyczniejszej sytuacji

Według La Gazzetty dello Sport, Sampdoria nie wypłaciła pensji za ostatni kwartał 2022 roku i potrzebują 11 milionów euro, aby umorzyć dług wobec zawodników i pracowników. A to jeszcze nie koniec, ponieważ klub potrzebuje także zastrzyku kapitałowego w wysokości 35–50 mln euro od rodziny Ferrero.

Jest jednak mało prawdopodobne, aby rodzina, która nadal kontroluje klub, zdecydowała się na taką inwestycję, zwłaszcza że Massimo Ferrero, który po aresztowaniu w grudniu 2021 roku zrezygnował z funkcji prezesa Sampdorii, od kilku miesięcy prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży klubu.

Klub musi wypłacić pensje za ostatni kwartał 2022 roku do 16 lutego. Jeśli tak się nie stanie, Blucerchiatim zostaną odjęte punkty w bieżącym sezonie Serie A.

Drużyna Dejana Stankovicia już teraz ma ogromne problemy sportowe, bowiem walczy o utrzymanie będąc w strefie spadkowej z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie po 20 meczach. Napięcie w klubie i w mieście wśród fanów ciągle rośnie. W zeszłym tygodniu do siedziby klubu wysłano kopertę zawierającą kulę i list z pogróżkami wymierzonymi w Ferrero i byłego prezesa Edoarda Garrone.

Zobacz również: Juventus traci cierpliwość do Paula Pogby

Komentarze