Żurkowski ma szansę na transfer wewnątrz Serie A. Trwają rozmowy

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski fot. PressFocus

Istnieje szansa dla Szymona Żurkowskiego na zmianę klubu już w trakcie zimowego okienka transferowego. Fiorentina prowadzi bowiem rozmowy z Sampdorią – informuje Nicolo Schira.

  • Szymon Żurkowski nie może liczyć na regularne występy w barwach Fiorentiny
  • Reprezentant Polski planuje zmienić klub już w trakcie zimowego okienka
  • Rozmowy z Fiorentiną w sprawie transferu prowadzi Sampdoria

Żurkowski odbuduje się w drugiej części sezonu?

Obecny sezon układa się fatalnie dla Szymona Żurkowskiego. Po świetnym okresie w barwach Empoli nie brakowało wiary, że poradzi sobie również po powrocie do Fiorentiny. W pierwszej części kampanii zaliczył cztery spotkania, przebywając na murawie łącznie przez zaledwie 78 minut. Brak regularnej gry w klubie spowodował, że środkowy pomocnik nie wystąpił w żadnym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawał się pewniakiem do pierwszego składu, lecz jego dyspozycja nie była wystarczająco wysoka.

Nie ulega wątpliwościom, że zmiana otoczenia jest konieczna, jeśli 25-latek chce pozostać na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech. Media już wcześniej informowały o rzekomym zainteresowaniu ze strony Sampdorii. Okazuje się, że Żurkowski jest dla niej głównym celem transferowym, a do zrealizowania go powinno dojść już w trakcie zimowego okienka.

Wśród zainteresowanych jego usługami wymieniano także Spezię oraz Torino. Jeśli Żurkowski ostatecznie trafi do Sampdorii, dołączy do innego reprezentanta Polski. W jej barwach gra Bartosz Bereszyński, choć po udanym mundialu przepowiada mu się transfer do mocniejszej ekipy.

Zobacz również: Prezydent Milanu wyjaśnia: nie możemy wyremontować San Siro

Komentarze