Sampdoria ponownie z kompletem punktów

Fabio Quagliarella
Fabio Quagliarella PressFocus

Sampdoria Genua odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. W sobotnim meczu 13. kolejki Serie A pewnie 3:1 pokonała u siebie Crotone.

W pierwszej połowie gospodarze byli do bólu skuteczni. Na prowadzenie wyszli w 26. minucie po strzale Mikkela Damsgaarda, który wykorzystał płaskie dogranie Jakuba Jankto z lewej strony pola karnego. Dziesięć minut później Sampdoria prowadziła już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się sam Jankto.

Crotone, w barwach którego pełne 90 minut rozegrał Arkadiusz Reca, nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku odzyskało tuż przed przerwą. Wówczas z rzutu karnego podyktowanego za faul na reprezentancie Polski do siatki trafił Simeon Nwakwo.

W drugiej połowie Sampdoria potwierdziła wyższość nad swoim rywalem. Na 3:1 w 65. minucie podwyższył Fabio Quagliarella, który trafił do siatki z kilku metrów uderzeniem głową po zgraniu piłki przez Albina Ekdala.

W doliczonym czasie gry Quagliarella po raz drugi umieścił piłkę w bramce rywali, ale tym razem gol nie został uznany. Dla Sampdorii to druga ligowa wygrana rzędu.