Serie A
Serie A

Sampdoria bez dalszych aktualizacji ws. koronawirusa

Sampdoria Genua, której pięciu piłkarzy otrzymało pozytywny wynik testów na zakażenie koronawirusem, poinformowała, że nie będzie przekazywać w tej sprawie kolejnych informacji, aby “uniknąć tworzenia kolejnych publicznych alarmów”.

Czytaj dalej…

Pierwszym zawodnikiem Sampdorii u którego potwierdzono zakażenie był Manolo Gabbiadini. W piątek klub poinformował natomiast, że pozytywny wynik badania na koronawirusa uzyskali również Omar Colley, Albin Ekdal, Antonino La Gumina, Morten Thorsby i klubowy lekarz Amedeo Baldari.

W sobotę klub wydał oświadczenie, że nie będzie podawać już informacji o swoich zawodnikach lub członkach sztabu szkoleniowiego, którzy zostali przebadani z powodu “drobnych symptomów”.

“Jedyną ważną wiadomością jest to, że wszyscy chłopcy czują się dobrze i są w swoich domach w Genui. W tak skomplikowanym dla naszego kraju momencie i z szacunku dla tych, którzy pracują na pierwszej linii frontu, naszym obowiązkiem jest, aby nie podsycać dalszych obaw i publicznego alarmu w sytuacji, która jest pod kontrolą. Prosimy media o uszanowanie naszej decyzji” – czytamy w komunikacie klubu.

Komentarze