Doświadczony bramkarz zostanie w Napoli do końca sezonu

Salvatore Sirigu
Salvatore Sirigu PressFocus

Salvatore Sirigu pomimo zainteresowania ze strony kilku klubów ma pozostać w Napoli co najmniej do zakończenia obecnej kampanii. 35-latek jest rezerwowym w zespole “Azzurrich”.

  • Salvatore Sirigu zdecydował o pozostaniu w Napoli
  • 35-latkiem interesowały się m.in. zespoły z MLS
  • Bramkarz w Neapolu pełni funkcję rezerwowego

Salvatore Sirigu zostanie na Stadio Diego Armando Maradona

Napoli nie będzie musiało szukać nowego bramkarza, ponieważ Salvatore Sirigu zdecydował się na pozostanie w Napoli do końca aktualnego sezonu – podaje Nicolo Schira. Mierzący 192 cm wzrostu golkiper jest rezerwowym w drużynie “Azzurrich” i w tej kampanii nie rozegrał żadnego meczu.

Z tej okazji chciały skorzystać inne kluby, które mogłyby zapewnić doświadczonemu zawodnikowi regularniejszą grę. Mówiło się, że Salvatore Sirigu wzbudzał zainteresowanie takich ekip jak włoska Salernitana, tureckie Fenerbahce Stambuł czy kanadyjski Montreal z Major League Soccer.

28-krotny reprezentant Włoch, który ostatecznie podjął decyzję o pozostaniu w Napoli, przeniósł się do zespołu lidera Serie A w sierpniu 2022 roku, kiedy to wygasł jego kontrakt z Genoą.

Bardzo doświadczony golkiper w przeszłości grał też dla takich klubów jak rodzime Torino, Palermo i Venezia, francuskie Paris Saint-Germain oraz hiszpańskie Osasuna Pampeluna i Sevilla.

Umowa Salvatore Sirigu z Napoli kończy się 30 czerwca 2023 roku, a więc po zakończeniu tej kampanii. Zmiennik Alexa Mereta jest wyceniany przez “Transfermarkt” na 800 tysięcy euro.

Komentarze