Paulo Sousa zadowolony z napastnika. Klub aktywuje klauzulę

Boulay Dia
Boulay Dia PressFocus

Salernitana zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Serie A. Pod wodzą Paulo Sousy zespół punktuje dobrze, a kapitalnie radzi sobie Boulaye Dia. Teraz według informacji Fabrizio Romano napastnik ma zostać wykupiony przez klub z Salerno. To duże zmartwienie dla Krzysztofa Piątka.

  • Salernitana aktywuje klauzulę wykupu Boulaye Dia z Villarrealu
  • Napastnik jest jednym z jaśniejszych ogniw ekipy Paulo Sousy
  • W ostatnim spotkaniu zdobył hat-tricka przeciwko Fiorentinie

Klub przygotowany do rekordowego transferu

Salernitana zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Serie A. Zespół pod wodzą dobrze znanego w Polsce Paulo Sousy radzi sobie powyżej oczekiwań. Bowiem seria 10 spotkań bez porażki sprawia, że można odetchnąć i dość spokojnie patrzeć na utrzymanie w lidze włoskiej. To też pozwala podejmować pierwsze ruchy kadrowe na przyszły sezon.

Według doniesień Fabrizio Romano, klub z Salerno wykupi z Villarrealu Boulaye Dia. Senegalski napastnik ma już na swoim koncie w tym sezonie 15 trafień i sześć asyst, dzięki czemu jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu. Poza tym w ostatnim spotkaniu zdobył hat-tricka przeciwko drużynie Fiorentiny. Nie może więc dziwić decyzja o aktywowaniu klauzuli wykupu. Ta ma wynosić 12 mln euro i być rekordowa w historii klubu.

Taka informacja to oczywiście duże zmartwienie dla Krzysztofa Piątka. Ten prawdopodobnie wróci do Herthy Berlin, z której jest do Salernitany wypożyczony.

Czytaj więcej: Scudetto oficjalnie dla Napoli! Zieliński i Bereszyński mistrzami Włoch

Komentarze