Salernitana uruchomi klauzulę wykupu napastnika

Boulaye Dia
Boulaye Dia PressFocus

Boulaye Dia ma za sobą fantastyczny sezon spędzony na wypożyczeniu w Salernitanie. Jak donosi Fabrizio Romano, klub ze Stadio Arechi poinformował już Villarreal, macierzysty klub napastnika, że skorzysta z klauzuli wykupu, która wynosi 12 milionów euro. Jednak działacze z Salerno mają jeszcze jeden problem związany z Sengalczykiem i jego kontraktem.

  • Boulaye Dia ma za sobą znakomitą kampanię
  • Salernitana skorzysta z opcji wykupu napastnika z Villarrealu
  • Jednak działacze ze Stadio Arechi mają problem z zapisem w kontrakcie Senegalczyka

Boulaye Dia zostanie w Salerno

Boulaye Dia trafił do Salernitany na zasadzie rocznego wypożyczenia z Villarrealu. Jednak jak informuje Fabrizio Romano, Senegalczyk na stałe zostanie w Salerno, bowiem klub skorzysta z klauzuli wykupu, która wynosi 12 milionów euro. To znakomita wiadomość dla kibiców klubu ze Stadio Arechi, bowiem w ich szeregach zostaje najlepszy zawodnik zespołu minionej kampanii.

Włoski dziennikarz donosi również, że zapis w kontrakcie po sprowadzeniu na stałe napastnika z Villarrealu informuje o klauzuli kolejnego wykupu, która wynosi 25 milionów euro. Władze Salernitany mają świadomość, że któryś z bardziej zamożnych klubów może to wykorzystać i zakontraktować 26-latka.

Boulaye Dia w niedawno zakończonym sezonie ligowym rozegrał 33 spotkania w koszulce popularnej “Granaty”. W tym czasie zdobył 16 bramek oraz zanotował 6 asyst. Lega Serie A wręczyła mu nagrodę dla najlepsze piłkarza maja.

Sprawdź także: Angielskie kluby obserwują brazylijskiego stopera

Komentarze