Salernitana się nie zatrzymuje. Kolejny transfer potwierdzony

Diego Perotti
Diego Perotti Pressfocus

W zimowym oknie transferowym Salernitana sprowadziła aż dziesięciu zawodników. W środę tegoroczny beniaminek zakontraktował kolejnego gracza.

  • Salernitana jest niezwykle aktywna na rynku transferowym
  • Beniaminek sprowadził kolejnego piłkarza
  • Do Salerno przeniósł się Diego Perotti

Transfery mają zapewnić ligowy byt

Salernitana ma za sobą 22 mecze w tym sezonie Serie A. Beniaminek zgromadził na swoim koncie tylko dziesięć punktów, przez co znajduje się na samym dnie tabeli. Klub ten pozostanie w strefie spadkowej, nawet jeśli wygra zaległą potyczkę.

Na Stadio Arechi nie chcą dopuścić do spadku z ligi, więc zimą postanowili dokonać hucznych zakupów i porządnie przebudować kadrę. Beniaminek wydało około siedem milionów euro, a mimo tego sprowadził aż dziesięciu zawodników. Do drużyny z Salerno trafili: Simone Verdi, Radu Dragusin, Federico Fazio, czy Luigi Sepe.

Najnowszy transfer w wykonaniu Salernitany do zawodnik doskonale znanym sympatykom włoskiego futbolu. Do beniaminka postanowił dołączyć Diego Perotti, który w przeszłości grał reprezentował Genoę i Romę. Ostatnim klubem Argentyńczyka było Fenerbahce.

Przygoda Perottiego ze stambulską drużyną zakończyła się na tylko czterech występach. Od lata minionego roku Argentyńczyk był bez klubu. Pewnie też dlatego ochoczo przyjął propozycję od Salernitany. – Doceniam okazywane mi zaufanie, postaram się dać z siebie wszystko. To wielka szansa, którą dał mi klub. Jak zawsze zrobię co w mojej mocy jako profesjonalista i postaram się pomóc zespołowi tak bardzo, jak tylko mogę – powiedział Perotti po podpisaniu umowy.

Czytaj także: Serie A po zimowym mercato: kto wygranym, a kto przegranym?

Komentarze