Piątek wzbudził zainteresowanie klubu Serie A

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek PressFocus

We Włoszech wciąż doceniają umiejętności Krzysztofa Piątka. Tym razem zakontraktowaniem Polaka zainteresowana jest Salernitana, która spróbuje utrzymać się w elicie po raz drugi z rzędu.

  • Krzysztof Piątek wzbudził zainteresowanie Salernitany
  • Polak minioną rundę wiosenną spędził we Fiorentinie. Wcześniej występował w Milanie i Genoi
  • 27-latek jest dla Salernitany drugim wyborem po Andrei Pinamontim

Piątek na radarze Salernitany

Krzysztof Piątek nie potrafi ostatnio zapuścić korzeni. Ostatnie pół sezonu spędził na wypożyczeniu we Fiorentinie i teraz również niewykluczone, że Hertha Berlin wyśle go do innego klubu.

27-latek wciąż ma dobrą renomę we Włoszech. Dlatego też Salernitana rozważa złożenie mu propozycji. Trener Davide Nicola po cudownym finiszu zdołał utrzymać zespół w elicie. Udało mu się to dopiero w ostatniej kolejce. Teraz w klubie marzą o powtórzeniu tego osiągnięcia. Dyrektor sportowy Morgan De Sanctis stara się znaleźć dla szkoleniowca najlepsze uzupełnienia składu. Piątek znajduje się na liście marzeń wśród napastników, ale dopiero na drugim miejscu. Priorytetem Salernitany na tej pozycji pozostaje Andrea Pinamonti. Włoch wzbudza jednak również zainteresowanie Atalanty i Monzy, więc Bordowi potrzebują planu B.

Gianluca Di Marzio nie podaje, jaki rodzaj operacji interesowałby Salernitanę. Trudno spodziewać się, by Włosi zapłacili Hercie kwotę zbliżoną do 25 milionów euro, ile kosztował Polak w 2020 roku. Prawdopodobnie w grę wchodziłoby zatem wypożyczenie.

Piątek w minionym sezonie rozegrał łącznie 28 spotkań dla klubu. Strzelił w nich siedem bramek.

Zobacz również: Juve kupiło obrońcę, ale to Inter zapłaci za opieszałość.

Komentarze

Na temat “Piątek wzbudził zainteresowanie klubu Serie A