Salernitana włącza się do wyścigu o polskiego pomocnika

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski PressFocus

Salernitana podczas najbliższego zimowego okienka transferowego będzie szukała nowego pomocnika, ponieważ poważnej kontuzji nabawił się Giulio Maggiore. Na celowniku “Granaty” podobno znalazł się Szymon Żurkowski.

  • Szymon Żurkowski w styczniu powinien zmienić barwy klubowe
  • 25-latek znajduje się na radarze kilku włoskich zespołów
  • Wśród nich jest między innymi Salernitana

Żurkowski dołączy do Piątka w Salernitanie?

Najlepszym rozwiązaniem dla Szymona Żurkowskiego byłoby odejście z Fiorentiny już w trakcie zbliżającego się wielkimi krokami zimowego okna transferowego. Środkowy pomocnik nie ma żadnych szans na regularną grę u trenera popularnej “Violi” – Vincenzo Italiano. Jak podaje znakomicie zorientowany na włoskim rynku Gianluca Di Marzio, o “Żurka” zabiega Salernitana.

Siedmiokrotnego reprezentanta Polski ostatnio łączono też z takimi drużynami jak Sampdoria Genua, Spezia Calcio, Bologna, Torino czy Empoli, w barwach którego miał już okazję występować. Teraz do grona ekip zainteresowanych usługami 25-latka dołączyła Salernitana, gdzie na co dzień gra Krzysztof Piątek. “Granata” szuka opcji na rynku po tym, jak urazu doznał Giulio Maggiore.

Wydaje się, że ewentualne przenosiny najprawdopodobniej odbyłyby się na zasadzie wypożyczenia z opcją transakcji definitywnej. Szymon Żurkowski mimo nieregularnych występów znalazł się w kadrze “Biało-Czerwonych” na mistrzostwa świata w Katarze, gdzie jednak nie rozegrał ani minuty.

Były zawodnik Górnika Zabrze w trwającym sezonie w rozgrywkach Serie A oraz Ligi Konferencji Europy na boisku spędził zaledwie 78 minut, ale w tym krótkim czasie zdołał zanotować 1 asystę. Portal “Transfermarkt” wycenia 25-letniego piłkarza na mniej więcej 5,8 miliona euro.

Komentarze