Salernitana z ambitnym planem ściągnięcia Cavaniego

Edinson Cavani
Edinson Cavani Pressfocus

Ralf Rangnick zapowiedział, że latem z klubu odejdzie Edinson Cavani. Kontrakt Urugwajczyka z Manchesterem United wygasa w czerwcu, a napastnik rozgląda się już za nową drużyną. 35-latek może obrać zaskakujący kierunek. Marzenie o jego pozyskaniu wyraził prezydent Salernitany.

  • Salernitana sensacyjnie wywalczyła utrzymanie w Serie A
  • Klub chce pozostać w lidze włoskiej na dłużej, dlatego zamierza aktywnie działać na rynku transferowym
  • Marzeniem prezydenta Salernitany jest pozyskanie Edinsona Cavaniego

Cavani wróci do Włoch?

Ostatni sezon dla Cavaniego, podobnie jak całego Manchesteru United był bardzo nieudany. Urugwajczyk zmagał się z wieloma urazami, które uniemożliwiły mu walkę o wyjściowy skład Czerwonych Diabłów. Łącznie we wszystkich rozgrywkach wystąpił zaledwie 20 razy, notując tylko dwie bramki i jedną asystę. 

Dość nieoczekiwanie utrzymanie w Serie A wywalczyła Salernitana, która w rundzie wiosennej walczyła z ogromną determinacją. Trud się opłacił, a Koniki Morskie mogą teraz skupić się na wzmocnieniu kadry. Jednym z marzeń prezydenta Salernitany jest pozyskanie Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk w przeszłości występował przez kilka sezonów w lidze włoskiej, broniąc barw Palermo i Napoli. O swoich intencjach prezydent klubu – Danilo Ievorino opowiedział w rozmowie z Corierre dello Sport.

–  Chciałbym podpisać Edinsona Cavaniego jako wolnego agenta. Byłby niesamowitym prezentem dla miasta, ponieważ Salernitana pozostaje w Serie A – przyznał.

35-latek łączony był z przenosinami do Boca Juniors, bądź któregoś z zespołów La Liga. Nie można jednak wykluczyć, że propozycja powrotu do Włoch skusi Cavaniego. Zdaniem włoskich dziennikarzy napastnik oczekiwałby zarobków na poziomie pięciu milionów euro. Jeśli władze Salernitany byłyby w stanie zaproponować mu zbliżoną do tego kwotę, Urugwajczyk może wrócić do Serie A. 

– Poza pozyskaniem Cavaniego klub z Salerno planuje także przedłużenie współpracy z 39-letnim Franckiem Riberym. – Będę naciskał, by zatrzymać Francka na jeszcze jeden sezon – dodał Ievorino.

Przeczytaj: Będzie wielki powrót do Juventusu. Warunki kontraktu ustalone

Komentarze