Paulo Sousa zapisał się na kartach historii Salernitany

Paulo Sousa
Paulo Sousa PressFocus

Paulo Sousa nie tak dawno objął drużynę Salernitany, zastępując na tym stanowisku ubiegłorocznego cudotwórcę, czyli Davide Nicolę. Klub ze Stadio Arechi pod wodzą portugalskiego szkoleniowca spisuje się znakomicie, a zwycięstwo z Sassuolo był ósmym meczem z rzędu, w którym zespół nie zaznał smaku porażki. Tym samym ustanowili nowy rekord Salernitany w Serie A pod względem serii spotkań bez porażki.

  • Salernitana w sobotnie popołudnie odniosła zwycięstwo nad Sassuolo aż 3:0
  • Był to ósmy mecz z rzędu drużyny Paulo Sousy, w którym nie zaznali smaku porazki
  • Tym samym klub ze Stadio Arechi ustanowił nowy rekord

Paulo Sousa wyprowadza Salernitanę na prostą

Paulo Sousa poprowadził Salernitanę dopiero w dziewięciu spotkaniach. Drużyna pod jego wodzą odniosła tylko dwa zwycięstwa, ale zanotowała aż sześć remisów, w tym z Milanem oraz Interem. Klub ze Stadio Arechi oddalił się od strefy spadkowej, a drużyna pod wodzą byłego selekcjonera reprezentacji Polski robi znaczące postępy.

W sobotnie popołudnie Salernitana zmierzyła się z Sassuolo. Z drużyną, która ostatnio jest w znakomitej formie. Podopieczni Paulo Sousy zwyciężyli aż 3:0, a gole w tym meczu strzelali Lorenzo Pirola, Boulaye Dia oraz Lassana Coulibaly. Krzysztof Piątek pojawił się na boisku dopiero w końcówce spotkania, kiedy wszystko już było rozstrzygnięte.

Zwycięstwo Salernitany nad Sassuolo był ich ósmym meczem z rzędu, w którym nie zaznali smaku porażki. To nowy rekord klubu pod względem serii spotkań bez porażki. W następnej kolejce podopieczni Paulo Sousy zmierzą się na wyjeździe z Napoli, więc będzie ciężko im jeszcze bardziej wyśrubować ten historyczny wynik.

Sprawdź także: Roma nie skorzysta z opcji wykupu zawodnika

Komentarze