Juventus spełnił obowiązek

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu PressFocus

W jednym z wtorkowych spotkań 15. kolejki Serie A, Juventus zrealizował swój cel i zdobył trzy punkty przeciwko Salernitanie. Starej Damie zwycięstwo zapewniły trafienia Paulo Dybali i Alvaro Moraty.

Dybala i Morata dali wygraną Juventusowi

Juventus do wyjazdowej potyczki w Salerno przystępował w roli murowanego faworyta do zwycięstwa. Mecz od początku toczył się pod dyktando gości z Turynu, ale nie oznacza to, że gospodarze również nie dochodzili do sytuacji strzeleckich. Kwadrans po rozpoczęciu gry Szczęsnego uderzeniem głową próbował zaskoczyć Simy, ale piłka przeszła obok słupka.

Pierwszego gola we wtorkowy wieczór doczekaliśmy się w 21. minucie. Po świetnej dwójkowej akcji z Dejanem Kulusevskim bramkarza Salernitany uderzeniem sprzed pola karnego zaskoczył Paulo Dybala. Cztery minuty później piłkę w bramce gospodarzy umieścił Giorgio Chiellini, ale gol nie został uznany. W pierwszej połowie wynik spotkania nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie podopieczni Massimiliano Allegriego dołożyli drugiego gola. Tym razem w roli głównej wystąpił Alvaro Morata, który sprytnym strzałem pomiędzy nogami bramkarza wykorzystał dogranie Federico Bernardeschiego z lewej strony boiska.

Dla Juventusu to dopiero siódme zwycięstwo w obecnym sezonie. Po wtorkowym spotkaniu Stara Dama zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co szósta Fiorentina.

Kolejne ligowe spotkanie Juventus rozegra już w najbliższą niedzielę. O godzinie 20:45 podejmował będzie na Allianz Stadium Genoę.