Serbskie show w Salerno. Juventus w górnej połowie tabeli [WIDEO]

Filip Kostic
Filip Kostic Pressfocus

Juventus wygrał pierwszy mecz w Serie A od miesiąca. Wojciech Szczęsny i spółka w 21. kolejce pokonali na wyjeździe Salernitanę 3:0.

  • Juventus przełamał się w Serie A
  • Turyńczycy pokonali 3:0 Salernitanę
  • W meczu zagrali Krzysztof Piątek i Wojciech Szczęsny

Juventus zaliczył cenne przełamanie

Ostatnim meczem w 21. kolejce Serie A było starcie szesnastej i trzynastej drużyny w ligowej tabeli. To niepozornie wyglądające spotkanie budziło jednak emocje. Broniąca się przed spadkiem Salernitana, podejmowała u siebie Juventus, który poszukiwał pierwszego ligowe zwycięstwa od 7 stycznia. Ponadto w szeregach gospodarzy od pierwszej minuty grał Krzysztof Piątek. Dostępu do bramki gości bronił zaś Wojciech Szczęsny.

W pierwszej połowie częściej piłkę miała Salernitana, która oddała trzy strzały, z czego jeden celny. Lepiej w tym aspekcie wypadł Juventus. Turyńczycy prowadzenie objęli jeszcze przed upływem pół godziny gry. Rzut karny na gola zamienił Dusan Vlahovic. Napastnik gości przyczynił się do tego, że jego zespół na przerwę schodził wygrywając 2:0. Vlahovic zaliczył dość przypadkową asystę, dzięki czemu bramkę mógł zdobyć Filip Kostic. Tuż po zmianie stron Juventus wygrywał już 3:0. Nicolo Fagioli przechwycił ryzykowane podanie przeciwnika, a następnie zagrał do wbiegającego w pole karne Vlahovicia. Ten nie miał problemu z wykończeniem sytuacji i Juventus pokonał Salernitanę 3:0. Tym samym turyńczycy awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli.

Komentarze