Saga ws. zmiany herbu Interu nabiera rozmachu

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Nowy tydzień przyniósł ciekawe doniesienia w kontekście przyszłości Interu Mediolan. La Repubblica podaje, że niebawem dojdzie do zmiany herbu Nerazzurrich, Niemniej nazwą handlową klubu ma być wciąż FC Internazionale Milano. Z kolei nazwa Inter Milano ma być stosowana na potrzeby wprowadzenia nowego herbu.

Dziennikarze we Włoszech poruszyli temat zmian w Interze. Tematem zajęły się dzienniki La Gazzetta dello Sport i Corriere della Sera. Z informacji w nich zawartych wyłania się to, że w marcu ma nastąpić zmiana nazwy klubu i herbu.

Fakt, że ma dojść do zmiany nazwy klubu, zbulwersował kibiców Beneamata. W każdym razie okazuje się, że historyczna nazwa klubu zostanie utrzymana.

“Ani chiński właściciel Interu, ani zarząd nie mają zamiaru zmieniać historycznej nazwy firmy” – czytamy na łamach La Repubblica

Włoskie media przekonują, że Inter w momencie, gdy wprowadzi swój nowy herb, to wprowadzi specjalną kampanię marketingową w tej sprawie. Tym samym możemy doświadczyć czegoś podobnego, co miało miejsce w 2017 roku, gdy swoje nowe logo zaprezentował Juventus FC. Ruch zaskoczył fanów Starej Damy, ale po czasie został przyjęty, jako dobry ruch.

Nerazzurri są aktualnie wiceliderem włoskiej ekstraklasy, legitymując się dorobkiem 40 punktów na koncie. W niedzielny wieczór Inter pewnie pokonał Juventus FC w spotkaniu w ramach 18. kolejki włoskiej ekstraklasy. Podopieczni Antonio Conte swoje kolejne spotkanie rozegrają w sobotę 23 stycznia, mierząc się z Udinese Calcio. Mecz zacznie się o godzinie 18:00.

Komentarze

Comments 2 comments