Sacchi: to idealny kandydat na selekcjonera Włoch

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti IMAGO / Matteo Gribaudi

Arrigo Sacchi uważa, że Luciano Spalletti jest idealnym kandydatem na selekcjonera reprezentacji Włoch, który udowodni, że Squdra Azzurra to nie tylko catenaccio, ale ostrzega, że przed każdym trenerem będzie stało duże wyzwanie.

  • Włosi poszukują nowego selekcjonera
  • Pierwszym wyborem pozostaje Luciano Spalletti
  • Jego zwolennikiem jest Arrigo Sacchi

Sacchi liczy na kunszt Spallettiego w reprezentacji Włoch

Po odejściu Roberto Manciniego reprezentacja Włoch poszukuje nowego selekcjonera. Głównym kandydatem pozostaje Luciano Spalletti, a taki wybór wychwala Arrigo Sacchi. Problemem pozostaje jedynie odszkodowanie dla Napoli, które oczekuje 3 mln euro.

– Spalletti właśnie sięgnął po mistrzostwo kraju, a jego Napoli grało znakomitą piłkę. Osiągnął sukces z klubem, który nie ma takiej samej tradycji jak Juventus, Milan czy Inter, w środowisku, w którym nie jest łatwo zarządzać. Nigdy nie zapominaj, że Napoli wcześniej wygrało tytuł tylko z Maradoną w składzie – przyznał Sacchi.

– Będzie miał trudności w drużynie narodowej, to coś, czego ja również doświadczyłem. Zbudowanie grupy wymaga czasu. Dużo treningów, dużo prób, ale nie będzie miał czasu. Trzy, cztery dni pracy to za mało, aby nadać zespołowi tożsamość. Jestem jednak pewien, że Luciano chce zostawić po sobie ślad, aby cały świat zauważył, że Włochy to nie tylko catenaccio – dodał.

Zobacz również: Beniaminek interesuje się reprezentantem Włoch

Komentarze