Roma finalizuje pierwszy zimowy transfer

Ola Solbakken
Ola Solbakken Pressfocus

Uwaga niemal całego piłkarskiego świata, skupiona jest obecnie na Mistrzostwach Świata w Katarze. W cieniu mundialu pierwszy zimowy transfer finalizuje AS Roma. Fabrizio Romano przekazał w poniedziałek, że nowym zawodnikiem Rzymian zostanie Ola Solbakken.

  • Jose Mourinho kilkukrotnie zasugerował, że kadra Romy potrzebuje wzmocnień
  • Klubu jest w trakcie finalizacji pierwszego z nich
  • Nowym zawodnikiem Giallorossich zostanie napastnik Bodo/Glim Ola Solbakken

Roma zagwarantowała sobie darmowy transfer napastnika

Już kilkukrotnie w trakcie obecnego sezonu Jose Mourinho sugerował, że nie jest do końca zadowolony z posiadanej kadry. AS Roma pod jego wodzą zakończyła rundę jesienną dopiero na siódmym miejsce w Serie A, a jej strata do lidera wynosi już 14 punktów. Wpłynęło to na przyspieszenie decyzji zarządu odnośnie do zimowych transferów. 

Fabrizio Romano w poniedziałek przekazał, że Roma jest już bliska finalizacji pierwszego zimowego transferu. Zawodnikiem Giallorossich ma zostać Ola Solbakken z Bodo/Glimt. Zdaniem dziennikarza ustne porozumienie oba kluby osiągnęły już wiele miesięcy temu. 

Norweg miał być obserwowany od dłuższego czasu przez Jose Mourinho. 24-latek w najbliższych godzinach poleci do Rzymu i przejdzie tam testy medyczne przed transferem. Skrzydłowy w tym sezonie w 23 meczach zanotował cztery bramki i osiem asyst, a sztab szkoleniowy Rzymian postrzega go jako okazję rynkową. Kontrakt Norwega wygasa wraz z końcem roku, dlatego Giallorossi nie będą musieli płacić nic za jego transfer.

Komentarze