Rzymianie się nie zatrzymują. Chcą wykorzystać kolejną okazję na rynku

Youri Tielemans
Youri Tielemans fot. PressFocus

AS Roma chce jak najszybciej sfinalizować kluczowe ruchy na rynku transferowym. Klub ze stolicy Włoch wykazuje zainteresowanie ściągnięciem Youriego Tielemansa, który po odejściu z Leicester City jest wolnym zawodnikiem – donosi Gianluca Di Marzio.

  • Youri Tielemans opuścił szeregi Leicester City po wygaśnięciu kontraktu
  • Belgijski pomocnik nie może narzekać na brak zainteresowania
  • AS Roma widzi w nim jakościowe wzmocnienie i planuje złożyć ofertę

Duże nazwisko trafi do Rzymu?

Pomimo dużych nadziei, AS Roma ostatecznie zakończyła sezon 2022/2023 niepowodzeniem. Głównym celem było zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów, czego nie udało się dokonać. W lidze rzymianie zajęli szóste miejsce, a ponadto przegrali z Sevillą w finale Ligi Europy.

Pomimo tego, Jose Mourinho najprawdopodobniej zostanie na kolejny sezon w ekipie ze stolicy Włoch. Jest więc mobilizacja, aby tym razem przeprowadzić lepsze transfery i od samego początku naciskać na czołówkę.

Media przekonują, że bliskie finalizacji jest pozyskanie Houssema Aouara. AS Roma na tym nie poprzestaje i chce skorzystać z kolejnej okazji, jaką niewątpliwie jest wizja ściągnięcia Youriego Tielemansa w ramach wolnego transferu.

Belgijski pomocnik ma za sobą bardzo udany czas w Premier League, będąc nieustannie łączonym z przeprowadzką do klubu z wyższej półki. Po spadku Leicester City zdecydował się na nieprzedłużanie wygasającego kontraktu.

AS Roma skłania się ku złożeniu Tielemansowi oferty. Musi się przy tym spieszyć, gdyż wokół niego ustawionych jest wiele ekip.

Zobacz również: AS Roma finalizuje pierwsze letnie wzmocnienie

Komentarze

Na temat “Rzymianie się nie zatrzymują. Chcą wykorzystać kolejną okazję na rynku