Oficjalnie: Roma potwierdziła dwie operacje transferowe

Diego Llorente
Diego Llorente Pressfocus

AS Roma w ostatnich dniach zimowego okienka transferowego działa aktywnie. Klub poinformował oficjalnie o wypożyczeniu Matiasa Viny. Na jego miejsce klub sprowadził z Leeds Diego Llorente. Obie operacje zostały oficjalnie potwierdzone.

  • AS Roma zdecydowała się oddać na wypożyczenie Matiasa Vinę
  • W miejsce Urugwajczyka pozyskano Diego Llorente
  • Hiszpan został wypożyczony do końca sezonu

Nowy obrońca na Stadio Olimpico

Ze względu na sytuację Nicolo Zaniolo uwaga mediów włoskich w ostatnich dniach zimowego okna transferowego skupiona była na działaniach AS Romy. Klub jasno dał do zrozumienia 23-latkowi, że ma znaleźć sobie nowego pracodawcę, a po zawodnika zgłosiły się Bournemouth, Tottenham i AC Milan. Okienko transferowe zbliża się już do końca, a Zaniolo wciąż nie odszedł. Klub poinformował jednak o dwóch innych operacjach. 

Wypożyczony do Bournemouth został Matias Vina, który nie mógł liczyć na regularne występy w barwach Romy. Urugwajczyk w tym sezonie rozegrał jedynie siedem spotkań i nie liczył się w planach Jose Mourinho. Wisienki za wypożyczenie piłkarza zapłacą Wilkom niecały milion euro. Rzymianie zagwarantowali sobie od razu pozyskanie zawodnika na jego miejsce. 

We wtorek Roma poinformowała oficjalnie o pozyskaniu Diego Llorente na zasadzie wypożyczenia z Leeds. Klub ze Stadio Olimpico za transakcję zapłaci 500 tysięcy euro. 29-latek zostanie w Romie przynajmniej do końca sezonu.

Komentarze