Pomocnik Romy wystawiony na sprzedaż

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo Pressfocus

Interesy AS Romy i Nicolo Zaniolo powoli stają się coraz bardziej odległe. O krok dalej idą dziennikarze Sky Italia, zdaniem których Włoch został wpisany na listę transferową. Rzymianie otrzymali już wiele zapytań w jego kwestii.

  • Nicolo Zaniolo szykuje się do rozstania z AS Romą
  • Klub zdaniem mediów umieścił go na liście transferowej
  • Włochem interesuje się wiele zespołów

Roma chce zarobić na sprzedaży Zaniolo 40 milionów

Coraz trudniejsza staje się relacja między władzami AS Romy i Nicolo Zaniolo. Kontrakt zawodnika wygasa w czerwcu 2024 roku, a klub otrzymał już wiele zapytań w sprawie jego sytuacji. Według dziennikarzy Sky Italia, Rzymianie postanowili umieścić  23-latka na liście transferowej i wykorzystać ostatni moment, na zarobienie na jego sprzedaży atrakcyjnych pieniędzy.

Dwukrotnie już pozyskać Zaniolo starał się Tottenham, jednak obie oferty Kogutów nie przekonały włodarzy Romy do pozbycia się Włocha. Klub zgodzi się sprzedać go w sytuacji otrzymania oferty opiewającej przynajmniej na 40 milionów euro. Oprócz Tottenhamu mocno zainteresowane sytuacją pomocnika są Borussia Dortmund i West Ham United.

Włodarze Romy są przekonani, że klub poradzi sobie wobec ewentualnej sprzedaży Zaniolo. Wielkie nadzieje pokłada się w sprowadzonym niedawno napastniku Bodo/Glimt – Oli Solbakkenie. W ostatnich dniach pojawiły się również plotki o zainteresowaniu Zaniolo ze strony Arsenalu.

Roma planuje cierpliwie poczekać na atrakcyjne oferty przed podjęciem decyzji względem Włocha. W tym sezonie wystąpił on w 17 meczach i zanotował dwie bramki i trzy asysty. Portal Transfermarkt wycenia go na 30 milionów euro.

Komentarze