Rzeź niewiniątek w Mediolanie, remis w Bolonii

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Wysokie zwycięstwo w meczu 29. kolejki włoskiej ekstraklasy zaliczył Inter Mediolan, który rozbił na swoim stadionie Brescię Calcio. W drugim meczu Serie A zaplanowanym na godzinę 19:30 piłkarze Bologny FC zremisowali 1:1 z Cagliari Calcio.

Inter Mediolan – Brescia Calcio 6:0

Podopieczni Antonio Conte walczyli w środowy wieczór o swoje 19. zwycięstwo w sezonie i swój cel zrealizowali. Ekipa z miasta mody była w boju derbowym, jak maszynka do mielenia mięsa, czego efektem było sześć goli.

Już do przerwy Nerazzurri prowadzili 3:0. Wynik spotkania w piątej minucie otworzył Ashley Young, który w świetnym stylu wykorzystał dośrodkowanie Alexisa Sancheza. Chilijczyk sam wpisał się na listę strzelców w 20. minucie, wykorzystując rzut karny. Z kolei trzeciego gola dla Interu strzelił jeszcze w pierwszej połowie Danilo D’Ambrosio.

W drugiej połowie festiwal strzelecki swoimi golami ozdobili Roberto Gagliardini, Christian Eriksen oraz Antonio Candrea, więc mediolańczycy wygrali swój mecz 6:0.

Bologna FC – Cagliari Calcio 1:1

Na Stadio Renato Dall’Ara rozgrywany był mecz z udziałem sąsiadów w ligowej klasyfikacji. Warto zaznaczyć, że w spotkaniu brali udział polscy piłkarze. Między słupkami brami gospodarzy stanął Łukasz Skorupski. Z kolei w defensywie Isolani znalazł się Sebastian Walukiewicz. Ten drugi niestety nie dokończył zawodów, gdyż doznał kontuzji.

W samym meczu klarownych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. W każdym razie gole padły. Pierwsze trafienie padło w doliczonym czasie spotkania, gdy do siatki trafił Musa Barrow. Bologna zatem do przerwy prowadziła 1:0.

Po zmianie stron swoją skuteczną postawę potwierdził jednak Giovanni Simeone, który zdobył bramkę w czwartym kolejnym meczu z rzędu. Ostatecznie do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc obie ekipy podzieliły się punktami.