Rzeczoznawca pewien. Mecz Milan – Juventus się odbędzie

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo PressFocus

Choć dwa pozytywne wyniki testu na koronawirusa postawiły rozegranie spotkania pod znakiem zapytania, ekspert jest pewien, że mecz się odbędzie.

Matteo Marnati, rzeczoznawca do spraw COVID z Piemontu zapewnia, że środowe spotkanie dojdzie do skutku. Jak mówi, “nawet pięć przypadków koronawirusa nie wystarczy, by zablokować podróż”.

Alex Sandro uzyskał pozytywny wynik testu w poniedziałek, a Juan Cuadrado we wtorek. W środę rano członkowie drużyny przejdą kolejne badania, a ich wyniki mają zadecydować o ewentualnym przełożeniu meczu.

Doktor Roberto Testi, dyrektor Departamentu Prewencji w turyńskim ASL (lokalnym urzędzie zdrowia) wypowiedział się we wtorek dla Corriere della Sera, podając w wątpliwość możliwość rozegrania meczu.

Gdyby pojawiło się więcej pozytywnych wyników i dowodów na niekontrolowany wybuch wirusa w składzie, byłby to problem bezpieczeństwa dla innych graczy. Wówczas ASL byłby zmuszony interweniować, izolując wszystkich i blokując wyjazd Juventusu do Mediolanu – mówił Testi.

Jednakże, Telebombardia skontaktowała się z rzeczoznawcą do spraw COVID z Piemontu, Matteo Marnatim, który także rozmawiał z doktorem Testim.

[Testi] zapewnił mnie, że nie podjęto żadnej decyzji, a sytuacja nie jest uznawana za poważną. Istnieje protokół, a dwa przypadki nie wystarczą, by uzasadnić interwencję inną niż zalecenie izolacji zakażonym graczom. Kontrole dookoła piłki nożnej są teraz tak surowe, że jest bardzo mało prawdopodobne, że będą musieli robić cokolwiek ponad to, co przewidziano w protokole. Nawet pięć przypadków COVID nie wystarczyłoby, by uzasadnić taką interwencję, o jakiej się mówi. Zapewniam, że środowy mecz Milan – Juventus odbędzie się na 99,9% – zakończył rzeczoznawca.

Szlagier Serie A zaplanowano na godzinę 20.45.

Komentarze

Comments 10 comments

A trzy poprzednie uznały, że nie przestrzega i zasługuje na walkowera. Pieprzysz jak potłuczony, Tulipan, ale po bluzgach które tu rzucałeś po śmierci Paolo Rossiego i tak trudno traktować twoje wpisy poważnie.

Tej ostatniej, uniewinniającej? Wręcz przeciwnie, wszyscy ją uznali.

Kibice klubu z siedzibą na dalekiej prowincji w północnych Włoszech płaczą za darmowymi punktami ale to SSC Napoli jako klub działający zgodnie z protokołem i zasadami obowiązującymi w dobie COVID jest na prawie po wyroku CONI.

Ten klub z siedzibą na dalekiej prowincji w północnych Włoszech ma odrobinę honoru i nie wykorzystuje tragedii innych do swoich prywatnych gierek i interesów jak niektore mafijne kluby i nie rozwala organizacji sezonu. Co wiecej, po kilku pozytywnych wyrokach od razu zapowiada, że nawet nie będzie się odwoływał w przypadku niekorzystnego rozstrzygnięcia w kolejnej instancji. Widocznie na dalekiej prowincji jest mniej błota i śmieci niż na ulicach południowych miast i nie lubią się w nich bić i babrać jak “południowcy”.