Dwóch zawodników na wylocie z Atalanty

Atalanta Bergamo
Atalanta Bergamo fot. PressFocus

Rusłan Malinowski oraz Jeremie Boga nie znajdują się w planach Gian Piero Gasperiniego, w związku z czym zimą mogą odejść z Atalanty. Takie informacje przekazał Nicolo Schira.

  • W szeregach Atalanty może dojść zimą do kilku zmian
  • Rusłan Malinowski i Jeremie Boga nie znajdują się w planach trenera
  • O Ukraińca walczą między innymi Tottenham oraz Marsylia

Przyszłość Malinowskiego i Bogi pod znakiem zapytania

W ostatnich miesiącach Atalanta spisywała się całkiem nieźle, choć na kilka kolejek przed przerwą wpadła w dołek i przegrała trzy kolejne mecze w Serie A. Aktualnie znajduje się na szóstej lokacie, a do liderującego Napoli traci aż 14 punktów. W Bergamo stawiają sobie natomiast inny cel, a mianowicie awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

W zimie Atalanta może przeprowadzić kilka zmian kadrowych. Nicolo Schira przekonuje, że w planach Gian Piero Gasperiniego nie znajdują się Rusłan Malinowski i Jeremie Boga, a więc ta dwójka najprawdopodobniej doczeka się zmiany pracodawcy.

Ukrainiec jest regularnie łączony w mediach z przeprowadzką do Tottenhamu. Na taki ruch w szczególności naciska Antonio Conte, choć niewykluczone są także przenosiny do Marsylii. To właśnie francuski klub ma oferować warunki, które są zbliżone do żądań Atalanty.

Boga okazał się z kolei ogromną wtopą transferową. Wcześniej był wypożyczony z Sassuolo, a przed tym sezonem Atalanta wykupiła go definitywnie za 22 miliony euro. Na murawie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej spędził w sumie zaledwie 74 minuty.

Zobacz również: Inter konkurentem Bayernu w walce o napastnika

Komentarze