Ruslan Malinovskyi wyląduje w Premier League?

Ruslan Malinovskyi
Ruslan Malinovskyi PressFocus

Ruslan Malinovskyi nie jest już podstawowym zawodnikiem Atalanty Bergamo i stąd biorą się informacje o jego potencjalnym transferze na Wyspy Brytyjskie.

  • Sytuacja Malinovskyiego w Atalancie nie jest najlepsza
  • Ukraińca pożądają zespoły z Premier League
  • Wśród nich znajduje się Tottenham Hotspur

Tottenham Hotspur przechwyci Malinovskyiego?

Według najnowszych informacji włoskich mediów, Ruslan Malinovskyi w najbliższym czasie może rozstać się z Atalantą Bergamo. Umowa ofensywnego pomocnika z włoskim klubem wygasa już 30 czerwca 2023 roku, a to oznacza, że zimą playmaker będzie mógł negocjować z innymi klubami darmowy transfer, do którego doszłoby latem.

Wśród zespołów obserwujących 51-krotnego reprezentanta Ukrainy znajdują się trzy drużyny z Premier League – Tottenham Hotspur, West Ham United oraz Nottingham Forest. Sytuację 29-latka podobno bacznie monitorują także włodarze francuskiej Marsylii.

Zobacz również:

Ruslan Malinovskyi nie jest już aż tak kluczowy w Atalancie Bergamo jak było to przez ostatnie trzy sezony. Podczas aktualnej kampanii ofensywny pomocnik częściej zasiada na ławce rezerwowych niż jest wystawiany w wyjściowej jedenastce przez Gian Piero Gasperiniego.

Malinovskyi w 11 meczach trwających rozgrywek strzelił 1 bramkę i zaliczył tyle samo asyst. Fachowy portal “Transfermarkt” wycenia playmakera na 28 milionów euro.

Czytaj więcej: Maleją szanse Vlahovicia na grę z PSG i Interem

Komentarze