Rui Costa: Paqueta i Piątek to nie Kaka i Szewczenko

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Były zawodnik Milanu Rui Costa jest pod wrażeniem występów Lucasa Paquety i Krzysztofa Piątka, ale zwraca uwagę na to, że nie można ich porównywać do Kaki i Andrija Szewczenki.

Czytaj dalej…

Rui Costa jest obecnym dyrektorem sportowym Benfiki Lizbona. Były reprezentant Portugalii przyznał, że czynił starania o sprowadzenie Paquety do drużyny, zanim ten zdecydował się na przyjęcie oferty Milanu.

– Obserwowałem Paquetę w Brazylii. Biorąc pod uwagę moją pracę, znam go dobrze. Ma świetne umiejętności. Chciałbym sprowadzić go do Benfiki, ale nie było to możliwe. Był zbyt drogi dla portugalskiego klubu – powiedział Rui Costa.

– Ma umiejętności i wiek, aby rozwijać się w trudnej lidze, takiej jak włoska. Powinien być sobą. Kaka był numerem 10, ale miał siłę, którą rzadko było widać u zawodników na tej pozycji i być może nigdy nikogo takiego już nie widział. Był nietypowy, był Kaką. Paqueta to Paqueta – kontynuował.

46-latek wypowiedział się również na temat Krzysztofa Piątka, który podobnie jak Paqueta dołączył do Milanu zimą. – Znam go mniej niż Paquetę, ale nie trzeba mówić, że jest wielkim napastnikiem. Byłem zaskoczony jego zdolnością adaptacyjną, spędził w Genui tylko kilka miesięcy, ale zdobył tak wiele bramek – powiedział Rui Costa.

– Łatwo było powiedzieć, że przejście do Milanu, unikalnego klubu o wyjątkowej historii i presji, był dla nie skomplikowane, czy przynajmniej będzie potrzebował czasu. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Wszedł do zespołu i zdobył wiele bramek, nawet w ważnych spotkaniach – kontynuował.

– Wygląda tak, jakby był tam przez całe życie. Jest imponujący. Ale nawet w tym przypadku dokonywanie porównań jest bezużyteczne. Piątek niż jest Szewą czy kimkolwiek innym, ale przyniósł rożne rozwiązania ataku Milanu i rozwiązał wiele problemów – dodał Portugalczyk.

Komentarze