Rugani wypożyczony do Stade Rennais

Daniele Rugani
Daniele Rugani fot. Grzegorz Wajda

Rugani oficjalnie został wypożyczony z Juventusu do Stade Rennais. Francuski klub nie ma możliwości wykupu piłkarza, a cała operacja będzie ich kosztowała 1,5 miliona euro. Jest to dla nich kolejny obrońca wypożyczony tego lata z Serie A, przed defensorem Juventusu, do drużyny z Rennes trafił Dalbert.

Czytaj dalej…

Daniele Rugani oficjalnie zmienia barwy Juventusu na Stade Rennais. Włoski obrońca przechodzi do francuskiego klubu na zasadzie wypożyczenia. Jak podają włoskie media, cała transakcja ma kosztować drużynę z Rennes 1,5 miliona euro, a dodatkowo mają pokryć wynagrodzenie piłkarza za cały sezon 2020/2021.

Według wielu dzienników francuski zespół zagwarantował sobie opcji wykupienia piłkarza po okresie wypożyczenia. Rugani wróci więc do Turynu następnego lata.

Juventus w oficjalnym komunikacie podziękował Daniele Ruganiemu za cały jego okres spędzony w barwach Starej Damy, wspominając między innymi o zdobytych trofeach.

Środkowy obrońca gra w Juventusie od sezonu 2015/2016. W drużynie z Turyno wygrał pięciokrotnie Scudetto, zdobył trzy Puchary Włoch, a także dwa Superpuchary.

Rugani pojawił się na boisku w koszulce Juventusu aż 101 razy, uzbierał przy tym 8033 minuty. W tym czasie Daniele zdobył sześć bramek, wszystkie po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów. Trzy razy pokonał bramkarza po rzucie wolnym, a trzy razy po rzucie rożnym.

Komentarze