Rugani nie dla Chelsea?

Daniele Rugani
Daniele Rugani fot. Grzegorz Wajda

Wiele mówiło się w ostatnich miesiącach o odejściu Daniele Ruganiego z Juventusu. Najbardziej zainteresowana usługami włoskiego obrońcy miała być londyńska Chelsea, ponieważ wielkim zwolennikiem jego talentu jest Maurizio Sarri. Media na półwyspie Apenińskim informują jednak, że zawodnik podpisze prawdopodobnie nowy kontrakt ze Starą Damą.

Czytaj dalej…

Daniele Rugani od kilku miesięcy znajdował się na radarze Chelsea. Jego przeprowadzka do Londynu staje się jednak coraz mniej realna, gdyż Juventus postanowił zaproponować piłkarzowi nową umowę, na mocy której Włoch miałby zarabiać w Turynie ponad 3 miliony euro na sezon. Dzięki temu włodarze Starej Damy liczą, że zatrzymają swojego zawodnika na dłużej.

Portal Calciomercato podaje także informacje, że nowa umowa miałaby obowiązywać do 2023 roku, czyli dwa lata dłużej niż dotychczasowa. Przypomnijmy, że Daniele Rugani do Juventusu dołączył w 2015 roku. Wcześniej Włoch reprezentował barwy Empoli.

Warto podkreślić, że byłoby to już czwarte przedłużenie kontraktu jakie miało miejsce w Turynie w ostatnich miesiącach. Wcześniej podpisy pod nowymi umowami złożyli tacy zawodnicy jak: Sami Khedira, Alex Sandro czy Miralem Pjanić.

Przypomnijmy, że Daniele Rugani nie miał w tym sezonie zbyt wielu okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności. Rozegrał bowiem tylko dziesięć spotkań, w których strzelił dwa gole.

Komentarze