Rudiger jednak za drogi dla Juventusu?

Antonio Rudiger
Antonio Rudiger PressFocus

W ostatnim czasie pojawiły się informacje we włoskich mediach, ze Antonio Rudiger wybrał Juventus i latem dołączy do Starej Damy jako wolny zawodnik. Jak się okazuje, bianconeri będą musieli się bardzo natrudzić ze względu na wysokie oczekiwania finansowe Niemca.

  • Rudiger czeka na wyjaśnienie się sytuacji właścicielskiej w Chelsea
  • Niemiec jest otwarty na możliwość przenosin do Włoch
  • Obrońca ma jednak olbrzymie wymagania finansowe

Spore wymagania finansowe mogą być przeszkodą dla Juventusu

Antonio Rudiger latem zostanie wolnym zawodnikiem, bowiem jego kontrakt z Chelsea wygasa 30 czerwca. Defensor nie planuje przedłużać umowy z The Blues, choć jak uważa Gianluca Di Marzio Niemiec czeka na rozwój wydarzeń w londyńskim klubie w związku ze zmianą właściciela. Dziennikarz przyznaje, że pozostanie Rudigera na Stamford Bridge nie jest niewykluczone.

Jednak w przypadku braku porozumienia pomiędzy obiema stronami to Juventus znalazł się na pole position w wyścigu po podpis Niemca. Stara Dama miała uprzedzić konkurencję w postaci Realu Madryt oraz Bayernu Monachium. Oba kluby były mocno łączone z defensorem w ostatnich tygodniach.

La Gazzetta dello Sport poinformowała niedawno, że Antonio Rudiger wybrał drużynę bianconerich, w związku z czym Królewscy mieli zrezygnować ze starań o tego zawodnika. Jednak jak się okazuje to jeszcze nie znaczy, że Niemiec będzie biegał po boiskach Serie A od przyszłego sezonu.

Według najnowszych informacji defensor ma dość wysokie jak na Juventus wymagania finansowe. Zdaniem mediów gracz oczekuje zarobków na poziomie około 10 milionów euro, a oprócz tego 30 milionów euro za podpis na kontrakcie. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że Stara Dama oferowała Paulo Dybali około 6 mln euro za sezon gry.

Rozmowy obu stron miały się zintensyfikować w ostatnim czasie. Według obowiązujących przepisów Rudiger w każdej chwili może podpisać kontrakt z innym klubem, dlatego Stara Dama nie chce czekać. Włodarze bianconerich robią, co mogą, aby jak najszybciej zakontraktować Niemca. Wcześniej jednak muszą jeszcze osiągnąć porozumienie w kwestii finansów. Sam Niemiec jest otwarty na możliwość przenosin do Włoch. Serie A zna już z gry w barwach Romy.

Zobacz również: Katastrofa na własne życzenie. Włosi znów obejrzą mundial tylko w telewizji

Komentarze

Na temat “Rudiger jednak za drogi dla Juventusu?