Ruben Loftus-Cheek: w Milanie zawsze chcesz wygrywać trofea

Ruben Loftus-Cheek
Ruben Loftus-Cheek IMAGO / Giuseppe Maffia

Ruben Loftus-Cheek dołączył do Milanu w letnim okienku transferowym. Anglik tuż przed derbami z Interem udzielił wywiadu stacji “DAZN”, w której opowiada o swojej dotychczasowej przygodzie w szeregach “Rossonerich”. Wypowiedź pomocnika cytuje portal “ACMilan.com.pl”.

  • Ruben Loftus-Cheek latem wzmocnił szeregi Milanu
  • Anglik udzielił wywiadu tuż przed derbowym meczem z Interem
  • 27-latek opowiedział o swojej dotychczasowej przygodzie we włoskim klubie

Ruben Loftus-Cheek opowiedział o początkach pracy w Milanie

Ruben Loftus-Cheek w letnim okienku transferowym opuścił Chelsea i wzmocnił szeregi Milanu. Angielski pomocnik ma za sobą dobry początek w nowym klubie i szybko stał się jednym z ulubieńców trybun. Były piłkarz Chelsea w rozmowie z “DAZN” opowiedział o początkach pracy w Milanie. Portal “ACMilan.com.pl” zacytował w całości wypowiedź 27-latka.

Kiedy jesteś w Milanie to chcesz wygrywać trofea. Zobaczymy, co się wydarzy… – zaczął Loftus-Cheek

Moja pozycja na boisku? Podczas swojej kariery grałem na wielu pozycjach, ale w ostatnich dwóch latach przeważały występy w defensywie i to nie było dla mnie naturalne. Zawsze lubiłem mieć piłkę przy nodze, swobodę w budowaniu akcji i możliwość ich wykańczania. W ostatnich dwóch latach nie mogłem tego robić i ten sposób gry nie dawał mi radości. Teraz mam natomiast więcej swobody więc czuję się dobrze. Mój rekord to dziesięć goli w sezonie. Piętnaście? Byłbym naprawdę szczęśliwy – kontynuował.

Oczekiwania Piolego? Chce, żebym zdominował fizycznie drugą linię. Myślę, że potrafię pokonać wielu zawodników dzięki swojej sile, szybkości i mocy. To wkładam w swoją grę. Im bardziej będzie mi się to udawało, tym bardziej zdołam pomóc zespołowi – mówił.

Giroud? Uwielbiam go. Olivier jest wspaniały w utrzymywaniu się przy piłce. Lubię wyskakiwać za jego plecy ponieważ wiem, że odegra mi w sposób perfekcyjny… To naprawdę cudowny punkt odniesienia dla drużyny. A poza tym znakomicie strzela głową – dodał angielski pomocnik.

Derby? Nie mogę się ich doczekać. Inter jest bardzo silny, ale my też. Zawsze jest jakiś sposób, by pokonać rywala, nikt nie jest do zwyciężenia. Jesteśmy pewni siebie i mamy zawodników z odpowiednią mentalnością, aby wygrać ten mecz – zakończył piłkarz Milanu.

Sprawdź także: Inzaghi: Jeszcze trzy mecze temu mówiono, że sytuacja Interu pogorszyła się

Komentarze